wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Senator stroni od oceny stawek śmieciowych

Senator stroni od oceny stawek śmieciowych
 

W miniony piątek w naszym mieście odbyła się konferencja prasowa z udziałem senatora Ireneusza Niewiarowskiego. Wydarzenie to było doskonałą okazją do zapytania parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej i prezesa Towarzystwa Samorządowego o to, czy jego zdaniem przyjęte w Turku wysokości opłat śmieciowych czyli 13,10zł i 17zł nie są aby zbyt wysokie.

Ireneusz Niewiarowski nie zamierzał udawać, iż niczym prorok jest w stanie dokładnie przewidzieć, jak potoczy się dalej śmieciowa rewolucja i jak odbije się ona na portfelach obywateli. – To trudno analizować. Ja nie chciałbym teraz udawać, że nagle np. 14,50 zł to jest właściwa cena, a 9,50 zł niewłaściwa (…) Wiemy, że jakościowo to jest już zupełnie inny rodzaj przetwarzania zbiórki śmieci. On z tego powodu kosztuje więcej, a nie z tego, że jest powszechny. Powszechność by obniżała cenę. (…) Tu póki co błędy mogą być w różnym kierunku - może być stawka zawyżona, może być i zaniżona – mówił gospodarz konferencji.

reklama

Jak senator odniósł się do turkowskich stawek czyli kwot w wysokości 13,10 zł i 17 zł za śmieci segregowanie i niesegregowane? Polityk daleki był od wskazywania, że mogą to być np. zbyt wygórowane kwoty: – Może to jest realistyczne... Może ci co ustalili po 6 zł, będą podnosić po pół roku czy po roku?

AW

Podobne artykuły

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.
Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu...

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w...

1 lip.
Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

24 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama