wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kawaleria Szatana podbiła Turek

Kawaleria Szatana podbiła Turek
 

Pub 21 kontynuuje dobrą, metalową passę. Po koncercie słynnego TSA, sceną zawładnął klasyk jedyny w swoim rodzaju – zespół Turbo. Wydarzenie odbyło się w czwartkowe święto Bożego Ciała.

Turbo to wielopokoleniowa grupa muzyczna, która na swoje koncerty przyciąga rodziców z dziećmi. Swoją działalność rozpoczęli w roku 1980. Dwa lata później nagrali kultową płytę „Dorosłe Dzieci” o tym samym tytułowym singlu. Jednakże to „Kawaleria Szatana” była i jest jedną z najważniejszych i najbardziej udanych dzieł Turbo.

reklama

Na przełomie lat, po kilku zamianach członków zespołu, na stałe występują w składzie: Tomasz Struszczyk (wokal), Wojciech Hoffmann (gitara), Bogusz Rutkiewicz (gitara basowa), Dominik Jokiel (gitara) oraz Mariusz Bobkowski (perkusja).

30 maja, w czwartek wystąpili na scenie Pubu 21, tym samym przyciągając liczną rzeszę fanów. Prekursorom metalu wybaczono również małe opóźnienie, gdyż oczekiwanie podsyciło energię panującą na sali, a także pozwoliło uczestnikom nieco się poznać i zintegrować w czasie koncertu.

Wszyscy doskonale się bawili, wyśpiewywali tekst „Dorosłych Dzieci” wraz z wokalistą i dumnie uczestniczyli w nieodłącznym elemencie tego typu koncertów – pogo, charakterystycznego tańca dla kultur punków i metalowców.

reklama

Metal to specyficzny gatunek muzyczny, charakteryzujący się wyrazistym wokalem i basem, a także ciężkimi solówkami gitarowymi, czy perkusyjnymi. Na szczęście, pomimo tego typu koncertu, odbywającego się w katolickie święto, nie było głosów sprzeciwu ani żadnych kontrowersji. Wszyscy przybyli niezaprzeczalnie świętowali „na swój sposób”.

Na dzień dzisiejszy możemy Was poinformować, iż wielkimi krokami zbliża się kolejna okazja, do wspólnego koncertowania. Już 21 czerwca o godzinie 19:00 w Pubie 21 zagra Rezerwat. Cena biletu w przedsprzedaży wynosi 30 zł, natomiast w dniu koncertu 40 zł. Bilety można nabyć przy ul. Kaliskiej 47.

Ps. Obszerna fotorelacja z wydarzenia w naszym materiale "Szatańska Kawaleria najechała 21".

Podobne artykuły

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski"....

12 sierp.
Póki Polska żyje w nas! Niezwykły koncert...

Póki Polska żyje w nas! Niezwykły koncert...

9 sierp.
Turkowianie stęsknieni wspólnej zabawy i...

Turkowianie stęsknieni wspólnej zabawy i koncertów....

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama