środa 19 luty 2020

Bettiny, Konrada, Mirosława

reklama

Rezerwat zaopiekował się Turkiem

Rezerwat zaopiekował się Turkiem
 

Pub 21 nieustannie dba o rozrywkę w Turku zapraszając najlepsze zespoły, takie jak TSA, czy Turbo. Jednocześnie  zbiera setki zwolenników i gwarantuje muzykę na wysokim poziomie. Tym razem w upalny piątkowy wieczór mieliśmy okazję posłuchać dwóch świetnych zespołów – Ray oraz Rezerwatu.

RAY to turkowska grupa muzyczna założona w 1992 roku. Mają oni na koncie liczne koncerty charytatywne, klubowe czy konkursowe. Występowali na festiwalu Szloch, gdzie otrzymali wyróżnienie, a także w Jarocinie.

reklama

Zespół reaktywowali rok temu i świetnej formie pojawili się na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie grają w składzie: Paweł „Dusza” Wszędybył (wokal), Darek "Palec" Polusik (gitara), Sławek Gil (gitara), Tomek Buda (gitara basowa) oraz Janusz Pańczyk (perkusja).

Po tak wspaniałym supporcie podczas którego Ray zaprezentowali nam swoje najnowsze utwory, scenę przejął długo wyczekiwany Rezerwat. Ich debiut nastąpił w listopadzie na Rockowisku w 1982 roku. W 1984 wydali pierwszą płytę, a w '85 powstał kultowy kawałek "Zaopiekuj się mną", którego nie zabrakło, podczas piątkowego koncertu. Ich piosenki zostały wykorzystane w filmie "Pręgi" oraz "Co lubią tygrysy".

Jakiś czas szukali odpowiedniego dla siebie stylu muzycznego. Mieszali rock z rozmaitymi brzmieniami, aż w końcu zdecydowali się na bardziej popowy mix.

reklama

Sercem zespołu jest Andrzej Adamiak, kompozytor, autor tekstów, producent, a także charyzmatyczny wokalista, który dzieli się swoją niesamowitą energią z fanami. Obecnymi członkami są również Paweł Stępień (perkusja), Bartek Grzanek (gitara) i Piotr Goliat (instrumenty klawiszowe).

W Turku zaprezentowali nowy materiał z płyty „Dotykaj”, który zdobył liczne wyrazy uznania ze strony krytyków jak i publiczności.

Event był idealnym wydarzeniem, które dało okazję wspomnień koncertów Rezerwatu sprzed kilkunastu lat.

Czy kolejna impreza, którą zafunduje nam Pub 21 przeniesie nas w przeszłość, czy może będziemy się bawić w teraźniejszości? Pozostaje nam czekać na informacje, ale jedno jest pewne – na pewno będzie warto się wybrać.

L.P.

Podobne artykuły

Licealiści i samorządowcy wsparli Wiktora...

Licealiści i samorządowcy wsparli Wiktora Bergandego...

14 lt.
Charytatywny Noworoczny Koncert dla Kingi w ZSR

Charytatywny Noworoczny Koncert dla Kingi w ZSR

20 st.
Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

Znany satyryk wystąpi w Turku. Zapraszamy na...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama