wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Festynowe świętowanie przy ul. Matejki

Festynowe świętowanie przy ul. Matejki
 

Beztroska zabawa podczas plenerowych imprez, to bynajmniej nie tylko opcja spędzania wolnego czasu zarezerwowana dla osób zamieszkałych w podturkowskich wsiach. W minioną sobotę wyjątkowo radośnie było przy ul. Matejki, gdyż tam odbywał się Festyn Osiedlowy, zorganizowany był przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku oraz mieszkańców wspomnianej ulicy, a partnerem akcji był Środowiskowy Dom Samopomocy na ul. Matejki.

Sobotnia impreza - która odbyła się w ramach metody organizowania społeczności lokalnej (OSL) - rozpoczęła się o godz. 15:00. Podczas festynu zajęcie dla siebie znaleźli zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak i osoby, wolące raczej cieszyć się z weekendowej laby. Świętujący z zacięciem do rywalizacji mogli spróbować swych sił w konkursach zręcznościowych, ot chociażby podczas  takich form zmagań, jak skoki w workach, przeciąganie liny, slalom z piłeczką na łyżce lub z szyszkami na głowie, biegi z balonem itd.

Co z osobami, które wolały cieszyć się z atmosfery święta bez zastrzyku konkursowej adrenaliny? Ci młodzi turkowianie po prostu spożytkowali czas na malowanie twarzy czy też zabawę na dmuchanej zjeżdżalni. Na śmiałków czekał również mechaniczny byk. Co ważne, podczas festynu łączono przyjemne z pożytecznym, więc w jego trakcie można było nie tylko skosztować kiełbaskę z grilla, ale także poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy.

Jak informuje Angelika Potyralska - Organizator Społeczności Lokalnej, fundusze potrzebne do zorganizowania festynu pozyskano wyłącznie od sponsorów. Byli to: radni Rady Miejskiej Turku, pan Henryk Wiśniewski - właściciel Zakładu Mięsno-Wędliniarskiego w Wyszynie, właściciele sklepu mięsnego na ul. Składkowskiego - państwo Kałużni oraz pan Sebastian Haczkowski - właściciel Pubu 21, który ufundował baloniki i kiełbaski.

Organizatorzy składają także podziękowania dla pani Agaty Wilczyńskiej za zorganizowanie pokazu udzielania pierwszej pomocy oraz wolontariuszom z CWiOP, którzy malowali twarze dzieci oraz wspólnie się z nimi bawili.

Opracował: AW
Foto: A. Potyralska / M. Derucki

Podobne artykuły

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku zaprasza...

30 czerw.
Dzieci z ul. Matejki zakończyły

Dzieci z ul. Matejki zakończyły "Kolorowe wakacje"

28-06-2019
Zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę...

Zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę wraz...

21-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama