poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

25°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

LPS otwiera się na ludzi

LPS otwiera się na ludzi
 

Jak widać nie wszyscy samorządowcy korzystają z klimatu wakacyjnego rozluźnienia. Dla członków Lokalnego Porozumienia Samorządowego dzień 1 lipca to początek pracy na rzecz lokalnej społeczności w nowo otwartym biurze przy ul. Kolska Szosa 11.

Krótkie spotkanie w luźniej, kameralnej atmosferze, rozpoczął Władysław Karski. Prezesowi stowarzyszenia towarzyszyli pozostali członkowie zarządu, którzy wspólnie otworzyli biuro.

reklama

Co prawda biuro Lokalnego Porozumienia Samorządowego funkcjonuje już od pewnego czasu, jednak aby móc w komfortowych warunkach przyjmować mieszkańców miasta i powiatu pomieszczenie musiało zostać odpowiednio wyposażone. - Postanowiliśmy, że biuro będzie czynne pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku – mówi wiceprezes Romuald Antosik - Na razie w godzinach od 17 do 18, ale to nie znaczy, że po 18-stej, będziemy stąd uciekać. Biuro będzie otwarte „do ostatniego klienta” - dodaje Antosik.

W szeregach członków Lokalnego Porozumienia Samorządowego jest 6 radnych (Romuald Antosik i Mariola Kadrzyńska-Siwek w Radzie Miasta oraz Władysław Karski, Krystian Krawczyk, Aleksander Zielony i Andrzej Wojtkowiak w Radzie Powiatu), którzy będą dyżurować w poniedziałki i piątki.

Ponadto w biurze stowarzyszenia można będzie zasięgnąć poradnictwa: prawnego (wtorki 17:00 – 18:00), ws. dopłat rolniczych (środy 17:00 – 18:00), ws. pozyskiwania środków zewnętrznych (czwartki 17:00 – 18:00).

reklama

- Numery telefonów radnych są publicznie dostępne, więc można również umawiać się z nami telefonicznie – dodaje Władysław Karski. - Jesteśmy do pełnej dyspozycji mieszkańców Turku i powiatu tureckiego. Nasi samorządowcy nie mają wakacji.

Spotkanie było również dobrą okazją, aby podsumować 9-cio miesięczną działalność LPS-u. - Jako stowarzyszenie się rozwijamy, przybywa nam członków. Pomagamy różnym grupom społecznym i zawodowym w ich inicjatywach – chwali się prezes stowarzyszenia. - Stowarzyszenie liczny na razie 50 członków, kolejne deklaracje są przedłożone Zarządowi. Ponadto LPS powiada licznych członków wspierających, takich jak np. wójt Cezary Krasowski.

Biuro Lokalnego Porozumienia Samorządowego znajduje się przy ul. Kolska Szosa 11 w Turku (przed budynkiem Kauflandu).

Podobne artykuły

Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

29 st.
Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami

Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami

22-12-2017
LPS: Turek ogrywany przez Przykonę

LPS: Turek ogrywany przez Przykonę

31-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama