piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami

Wigilia w LPS-ie, ze śpiewem i Wilijarzami
 

W sobotni wieczór 16 grudnia w restauracji Barbórka w Turku na Wieczerzy Wigilijnej spotkali się członkowie i sympatycy Lokalnego Porozumienia Samorządowego oraz zaproszeni goście. Zwyczajowo było przemówienie prezesa LPS, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz wizyta Wilijarzy.

W kalendarzu wydarzeń LPS Spotkanie Opłatkowe zajmuje szczególne miejsce. Przyczyną tego jest szczególna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz poczucie sympatii i głębokich więzi międzyludzkich. Wśród gości pojawili się członkowie Porozumienia Samorządowego „Rozwój i Przyszłość” Marek Pańczyk – prezes, Ryszard Banaszkiewicz – sekretarz oraz Andrzej Fryt. Swoją obecnością zaszczyciły także członkinie Stowarzyszenia „Dobry Samarytanin” Hanna Kaprzyk, Katarzyna Kropidłowska oraz Violetta Michalak. Jak zawsze obecny był Przewodniczący Rady Gminy Przykona Stanisław Bryl. Zaproszenie zarządu LPS przyjęli także, Małgorzata Golczyńska, była wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tureckiego oraz Franciszek Pyziak, członek zarządu Powiatu Tureckiego ubiegłej kadencji. Byli tez radni powiatowi, gminni oraz sołtysi z gmin naszego powiatu: z Brudzewa, Przykony, z gminy Turek i Malanowa.

reklama

Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od wystąpienia prezesa LPS Władysława Karskiego, który przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie w przemówieniu pełnym wzruszenia, ale też nadziei i wiary w przyszłość podziękował za miniony rok. Na koniec złożył życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne.

Po wystąpieniach gości tradycyjnie zaśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy” i wszyscy zaczęli łamać się opłatkiem i składać sobie świąteczne życzenia.

Gdy uczestnicy Spotkania zasiedli za stołem wigilijnym, rozległ się dzwonek i pojawili się niespodziewani goście. To Wilijarze, w przepięknych strojach, w misternie przygotowanych czapkach, w ozdobnych maskach i z „kanciuchami” w rękach. Ich występ spotkał się z serdecznym przyjęciem przez zebranych. Gromkim brawom nie było końca. Gwoli ścisłości dodać należy, że tę piękną staropolską tradycję kultywują Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Brudzew.

Jak można było się spodziewać na Wigilii LPS nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Prawdziwy koncert akordeonowy dał Andrzej Grzeszczak.

reklama

Zarząd Lokalnego Porozumienia Samorządowego dziękuję Pani Eli Krajewskiej oraz obsłudze restauracji Barbórka za profesjonalizm, niepowtarzalną atmosferę i pyszne jadło.

Lokalne Porozumienie Samorządowe życzy wszystkim Państwu przede wszystkim prawdziwej radości: w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, w pełnieniu wszelkich ról społecznych i zadań, które przyszło Państwu realizować. Niech źródłem tej radości będą w szczególności sukcesy w pracy zawodowej i przeświadczenie, że praca nas wszystkich przyczyni się do pomyślności naszego miasta, regionu i rozwoju gospodarczo-społecznego, jako ważnego dla nas dobra wspólnego.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

Podobne artykuły

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018
Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

13-09-2018
Pochwała politycznej głupoty

Pochwała politycznej głupoty

01-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

Turek ponownie na asfaltowej fali....

1 paźd.
Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
reklama
reklama
reklama