środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Weekend pełen atrakcji

Weekend pełen atrakcji
 

Prezentujemy zestawienie imprez planowanych na najbliższe dni, tak, by nasi czytelnicy nie przegapili żadnego wydarzenia i byli na bieżąco z informacjami dotyczącymi życia kulturalnego w Turku i okolicach.

SCABB Before Party: W.E.N.A. DJ Ike, Ram i inni.
26 lipca. Pub 21. Godz. 21:00.

Tegoroczny SCABB zaczyna się od imprezy, która będzie nie lada gratką dla słuchaczy rapu. Gwiazda wieczoru to nie kto inny, jak W.E.N.A! Bilety w przedsprzedaży - 15 zł w dniu koncertu - 20 zł do nabycia w Pubie 21. Po koncercie oczywiście AfterParty do rana.

reklama

X Turkowskie Lato z Filmem
26 – 27 lipca.  OSiR-u w Turku. Godz. 21:30

Zapraszamy w dn. 26-27 lipca do udziału w X Turkowskim Lecie z Filmem. Projekcje odbędą się w plenerze OSiR-u w Turku. W razie niepogody impreza będzie przeniesiona do Kina TUR. W piątek o godz.  21.30 obejrzymy “Backbeat” - pełen energii dramat muzyczny, ukazujący dzieje The Beatles u progu kariery, z kolei o godz. 23.15 wyświetlony zostanie “Koncert na 50 serc” - opowieść o niezwykłej kobiecie, która rozpoczyna nowe życie w przemysłowej części USA. Przez 10 lat prowadzi ośrodek muzyczny, ale nadchodzi czas kiedy lokalni politycy chcą zlikwidować jej miejsce pracy. W sobotę turkowianie ujrzą o godz. 21.30 film “Jesteś Bogiem”, a o 23.20 dokument “Sugar man” .

IV Turniej piłki plażowej na osiedlu
Słodków. Godz. 9.30

W sobotę w Słodkowie zmierzą się pasjonaci gry w piłkę nożną na piasku. W szranki staną zawodnicy 6 drużyn z terenu Gminy Turek i Turku.

Rowerem przez krainę LGD TUR
27 lipca. Gmina Władysławów. Godz. 10:00.

Turecka Izba Gospodarcza wraz Urzędem Gminy Władysławów i firmą DAVO Dawid Rosiak serdecznie zapraszają do udziału w Rajdzie Rowerowym szlakami Gminy Władysławów, który odbędzie się w dniu 27 lipca b.r., realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez krainę LGD T.U.R.” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Miejsce oraz godzina startowa dla mieszkańców Gminy Władysławów i okolic – plac przed budynkiem Urzędu Gminy Władysławów (ul. Rynek 43, 62-700 Turek), godzina 10.00. Miejsce oraz godzina startowa dla mieszkańców Turku i pozostałych gmin z powiatu tureckiego – parking znajdujący się przy siedzibie biura Tureckiej Izby Gospodarczej (ul. Kaliska 47, 62-700 Turek), godzina 10.00.

reklama

Dni Czachulca - Szlakiem Tradycji i Smaku
27 – 28 lipca. Czachulec Stary.

Już w ten weekend czekają nas VI Obchody Dni Czachulca. Sobota to dzień sportowy, w programie którego znalazły się takie atrakcje, jak  Turniej Piłki Nożnej do lat 16, konkurencje sportowe dla dzieci i towarzyski mecz piłki nożnej z udziałem drużyny Olimpik Czachulec. W niedzielę podziwiać będzie można wystawę prac powstałych podczas Pleneru Malarskiego "Malowniczy Malanów" i prac fotograficznych Powiatowego Konkursu "Wieś piękniejsza od miasta". Wtedy także swój finał będzie miał konkurs "Nasze Jadło", podczas którego zmierzą się z sobą osoby, przed którymi sztuka przygotowania naleśników nie ma żadnych tajemnic.

Piknik Rodzinny - Tańczymy Disco Polo aż nas nogi zabolą
27 lipca. Pub 21. Godz. 16:00.

Pub 21 oraz Firma Usług Artystycznych Sule zapraszają na zabawę taneczną do białego rana. Tańczymy Disco Polo aż nas nogi zabolą. Przez całe popołudnie konkursy i zabawy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Joga w Parku
28 lipca. Park im. Ż. Składkowskiej. Godz. 9:30.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi, które odbędą się w paku Żerminy Składkowskiej w Turku. Spotykamy się o 9:30 na trawniku na przeciwko starego stawu. Zabieramy matę, koc lub ręcznik.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kalinowej
28 lipca. Godz. 14:00.

Wydarzenie rozpocznie sie o godz. 14:00. Po zakończeniu zawodów nastąpi otwarcie i poświęcenie nowo wyremontowanej świetlicy w Kalinowej, połączone z festynem. W jego programie: część artystyczna, degustacja potraw z ziemniaków, zabawa taneczna itd.

Popołudnie rodzinne w Parku
28 lipca. Plac przy MGOK w Tuliszkowie. Godz. 16:00 – 19:00.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Wakacji z Kulturą i Sportem. Najmłodsi mieszkańcy Tuliszkowa i okolic na pewno ucieszą się z opcji zabawy na dmuchanych zamkach, nieco starsi będą mogli się rozruszać podczas potańcówki w stylu retro.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

29-06-2019

"Powiatanie lata" w najbliższy weekend. Zabierz...

11-06-2019
Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

10-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama