wtorek 18 grudnia 2018

Bogusława, Gracjana, Laury

reklama

Muzyczny balsam dla duszy

Muzyczny balsam dla duszy
 

Balsam dla duszy - tak niesamowitego uczucia nieczęsto się doświadcza, a jednak  w sobotni wieczór wszyscy przybyli do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku mieli okazję na własnej skórze przekonać się co tym razem zaoferowała Polska Akademia Gitary w ramach VI edycji Festiwalu,. W rytmy tańców Hiszpanii z okresu baroku przeniósł nas zespół Jacaras z wokalnym wystąpieniem Juliety Gonzalez-Springer.

Jacaras to grupa studentów oraz absolwentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Zespół działa w składzie: Piotr Zaleski - timple, Łukasz Figiel - gitara basowa, Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek & Martin Złotnicki - gitary, Michał Lasota - instrumenty perkusyjne.

reklama

Od roku współpracują z Julietą Gonzalez-Springer, która pochodzi z Meksyku. Już jako dziecko kształciła się w stronę śpiewania; ukończyła studia wokalne w krakowskiej Akademii Muzycznej, a naukę kontynuowała w Centrum Muzyki Dawnej w Genewie. Może poszczycić się współpracą z muzykami i zespołami z Francji, Meksyku, Szwajcarii, a także Polski. Koncertowała m.in. w Operze w Lyonie, Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku, czy Genewie.

Pomysł zainicjowany przez menadżerów i badaczy kultury, a także światowej sławy gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego przynosi coraz więcej zwolenników. Doskonałym tego dowodem była duża frekwencja w sobotni wieczór. Niezwykła barwa głosu Juliety z połączeniem gitar, kastanietów, tamburyn i idealnej akustyce kościoła – to było wszystko, czego turowianom było potrzeba.

Przybyli nagrodzili Jacaras gromkimi brawami, a władze Turku złożyły podziękowania i wręczyły kwiaty wokalistce. Niezaprzeczalnie było to wydarzenie, które powinno odbywać się częściej ze względu na możliwość poznania innych społeczności i kultur, a także dlatego, że jest to alternatywa dla miłośników sztuki na  najwyższym poziomie.

reklama

Liwia Polipowska

Foto: MD

Podobne artykuły

Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12 list.
XX Przegląd Chórów z akcentem patriotycznym

XX Przegląd Chórów z akcentem patriotycznym

29 paźd.
Wideo: Korowód świętych. Dzieci i młodzież jako...

Wideo: Korowód świętych. Dzieci i młodzież jako...

29 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama