czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Pierwsza pomoc? Umiem to!

Pierwsza pomoc? Umiem to!
 

Na naukę nigdy nie jest za późno, a na pewno nie na taką, która może uratować życie przypadkowej osobie lub komuś z naszych najbliższych. Można było przekonać się o tym w dniu 9 października w sklepie Kaufland, gdzie przeprowadzano szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Było to już trzecie spotkanie zorganizowane przez Fundację Złota Godzina oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Turku. Wcześniej udzielania pierwszej pomocy można było nauczyć się w sklepach Tesco i Intermarche. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak opatrywać rany, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową czy ułożyć nieprzytomną osobę, zarówno w przypadku dorosłych, jak i niemowląt. Jest to wiedza bezcenna, kluczowa, gdy liczy się czas.

reklama

Inicjatywa jest odpowiedzią na znikomą wiedzę społeczeństwa w zakresie ratowania życia. Warto pamiętać, że to właśnie przypadkowi ludzie, przechodnie, odgrywają największą rolę w takich sytuacjach: zanim przyjedzie profesjonalna pomoc mijają cenne minuty, sekundy, decydujące o tym, czy osoba poszkodowana przeżyje i w jakim będzie stanie.

Nie każdy jest jednak świadomy odpowiedzialności, wynikającej nie tylko z poczucia moralności, ale i przepisów prawnych. Za nieudzielenie pomocy grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Dlatego absolutnie każdy powinien przejść odpowiednie przeszkolenie, by w krytycznej sytuacji wiedzieć jak zareagować.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – na szczęście coraz więcej osób dostrzega potrzebę pogłębiania świadomości społecznej w tym temacie. Pamiętajmy, że to żaden wstyd pochylić się nad fantomem. Zachęcamy na kolejne szkolenia, o których będziemy informować.

reklama

M.A.
 

Pierwsza pomoc? Umiem to!

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

Wideo: Kolejne nominacje i kolejne pompki. W...

5 czerw.
Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja...

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja zatacza...

2 czerw.
Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta...

Strażacy ochotnicy z Turku wspierają zwierzęta...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama