piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Sanepid" wraz z policjantami zamknął sklep. Walka z dopalaczami trwa

foto: freeimages.com / Oruc Gazi Kutluer 

O tym, że trzeba jakoś przeciwstawiać się sprzedaży substancji zwanych dopalaczami, mówią od dawna m.in. lokalni samorządowcy, a temat omawiany był wiele razy na sesjach Rady Miejskiej Turku czy Rady Powiatu, mówiono o tym również na sesji Rady Miejskiej w Dobrej. Są słowa, są też i czyny. W miniony weekend w Turku, po przeprowadzeniu działań kontrolnych, zamknięto jeden z prowadzących działalność obiektów. Nasuwa się jednak pytanie – na jak długo?

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku, do zdarzenia doszło w sobotę 4 lipca. Wtedy to w godzinach wieczornych pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku zjawili się w dwóch obiektach. Wizyta ta wiązała się ze zweryfikowaniem, czy aby w tychże miejscach nie występuje wprowadzanie do obrotu środków zastępczych czyli dopalaczy.

reklama

W przypadku kontroli przeprowadzonej w Dobrej nie stwierdzono, by sprzedawano tam specyfiki, co do których zachodziłoby podejrzenie, że mogą one być wspomnianymi środkami zastępczymi. Inny efekt miała kontrola w Turku. Tam stwierdzono właśnie obecność tego typu produktów. 63 sztuki tychże środków wycofano z obrotu. Zostały one zabezpieczone i  trafiły do depozytu. Lokal został oplombowany.

Jak informuje PSSE w Turku, w poniedziałek 6 lipca wobec współwłaścicieli prowadzących działalność gospodarczą we wspomnianym obiekcie wszczęto postępowanie administracyjne.

Oprac. AW
Źródło: PSSE Turek 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

Zaginął 46-letni turkowianin. Wiesz coś na jego...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama