wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Okradziono OSP w Gadowskich Holendrach

Wideo: Okradziono OSP w Gadowskich Holendrach
 

Bardzo przykra sytuacja spotkała Ochotniczą Straż Pożarną w Gadowskich Holendrach, gdzie w nocy z 6 na 7 stycznia zauważono włamanie na teren remizy. Przestępcy najpierw uszkodzili kłódkę od bramy wjazdowej, następnie za cel obrali garaż, niszcząc nowe drzwi garażowe, zakupione dwa miesiące wcześniej. Gdy tylko udało się im dostać do wnętrza budynku, rozpoczęli grabież.

Złodzieje próbowali dostać się do auta strażackiego. Po jego uszkodzeniach widać, że pierwsze ich próby były nieudane, ale w następstwie owych nieudolnych prób otworzenia auta wybito w nim szyby. 

reklama

Skradziono agregat prądotwórczy, nagrzewnicę gazową, butle gazu, przedłużacze niepalne, rozdzielacze wodne, klucze od łączników, paliwo i nowy akumulator samochodowy. Strażacy biorąc pod uwagę kradzież sprzętu i uszkodzenia powstałe w trakcie włamania oszacowali łączne straty na około 15 tysięcy zł.

Druhowie OSP w Gadowskich Holendrach wspólnymi siłami i ciężką pracą zadbali o odnowienie budynku i wyremontowali garaż. Ta kradzież nie dotyczy tylko wartości pieniężnej, ale to również pogarda dla ciężkiej pracy zespołowej i trudu włożonego w organizację imprez, pomagających w zbieraniu pieniędzy na sprzęt, który w ich rękach służy dla dobra wszystkich.

go

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Prokuratura Okręgowa podsumowała 2019 rok

Prokuratura Okręgowa podsumowała 2019 rok

28-02-2020
Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do...

Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do 10...

10-01-2020
Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

10-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama