piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

303 wykroczenia, 47 zatrzymanych dowodów. KPP w Turku podsumowuje akcję "Prędkość - zero tolerancji"

303 wykroczenia, 47 zatrzymanych dowodów. KPP w Turku podsumowuje akcję
 

W piątek policjanci zakończyli działania PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, które prowadzone były na terenie całego województwa wielkopolskiego od 19 do 24 marca. Podczas trwania działań kierujący mogli spodziewać się większej ilości policjantów kontrolujących przestrzeganie obowiązujących przepisów w ruchu drogowym.

Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Efektem tygodniowej pracy funkcjonariuszy z KPP w Turku było skontrolowanie 456 pojazdów, w tym 31 busów, 52 samochodów ciężarowych. W trakcie działań policjanci ujawnili 303 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 173 to były przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Do 61  przekroczeń prędkości doszło w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci zatrzymali także 47 dowodów rejestracyjnych.Ponadto policjanci zatrzymali jednego kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

W załączniku podajemy efekty działań policjantów na terenie całej Wielkopolski.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą w dalszym ciągu prowadzić działania, gdyż nadmierna prędkość jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

PS. Przebieg akcji „Prędkość – zero tolerancji” prezentowaliśmy na bieżąco TUTAJ. Informacje o ilości mandatów w danym dniu czytaliście łącznie ok. 24 000 razy, zostawiając ponad 100 komentarzy.  

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
303 wykroczenia, 47 zatrzymanych dowodów. KPP w Turku podsumowuje akcję Prędkość - zero tolerancji - foto: www.turek.policja.gov.pl

Podobne artykuły

Pirat drogowy złapany w Żeronicach. Po...

Pirat drogowy złapany w Żeronicach. Po zabudowanym...

23 mrz.
Policyjny pościg w Malanowie. 3 tysiące mandatu...

Policyjny pościg w Malanowie. 3 tysiące mandatu dla...

12 mrz.
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

09-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama