środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we wtorkowe popołudnie

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we wtorkowe popołudnie
 

Od wtorku 7 sierpnia w Kościankach w gminie Dobra, na przylegającej do tejże wsi części zbiornika Jeziorsko, prowadzona była akcja poszukiwawcza. Strażacy i nurkowie starali się odnaleźć 17-letniego mężczyznę, czy też raczej jego ciało. Zwłoki wyłowiono w środę, około godz. 12:40. Teraz dokładnym zbadaniem przyczyn tragicznego utonięcia zajmie się Policja i Prokuratura.

Jak informowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ze wstępnych ustaleń wynikało, iż we wtorkowe popołudnie we wspomnianym fragmencie zbiorniku pływały – nie łodzią, ale wpław – cztery osoby. W pewnym momencie okazało się, że tylko trzy wyszły z wody. Wtedy to, kilka minut przed godz. 17:00, o konieczności podjęcia akcji poszukiwawczej poinformowano służby ratowniczo-medyczne.

reklama

Nastolatka nie udało się odszukać, więc działania kontynuowano także w środę. Wtedy nad Jeziorskiem zjawili się znów strażacy z Turku, Konina i Poznania, w tym ci wyspecjalizowani w ratownictwie wodno-nurkowym. W poszukiwaniach uczestniczyli również strażacy ochotnicy z gminy Dobra, członkowie WOPR.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiara utonięcia to 17-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, pochodzący z okolic Goszczanowa.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5

Podobne artykuły

Tragiczny finał poszukiwań w zbiorniku wodnym....

Tragiczny finał poszukiwań w zbiorniku wodnym. Nie...

18 sierp.
Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

24-08-2021
Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja...

Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja poszukiwawcza

07-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama