poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we wtorkowe popołudnie

Kościanki: Wyłowili zwłoki 17-latka. Utonął we wtorkowe popołudnie
 

Od wtorku 7 sierpnia w Kościankach w gminie Dobra, na przylegającej do tejże wsi części zbiornika Jeziorsko, prowadzona była akcja poszukiwawcza. Strażacy i nurkowie starali się odnaleźć 17-letniego mężczyznę, czy też raczej jego ciało. Zwłoki wyłowiono w środę, około godz. 12:40. Teraz dokładnym zbadaniem przyczyn tragicznego utonięcia zajmie się Policja i Prokuratura.

Jak informowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ze wstępnych ustaleń wynikało, iż we wtorkowe popołudnie we wspomnianym fragmencie zbiorniku pływały – nie łodzią, ale wpław – cztery osoby. W pewnym momencie okazało się, że tylko trzy wyszły z wody. Wtedy to, kilka minut przed godz. 17:00, o konieczności podjęcia akcji poszukiwawczej poinformowano służby ratowniczo-medyczne.

reklama

Nastolatka nie udało się odszukać, więc działania kontynuowano także w środę. Wtedy nad Jeziorskiem zjawili się znów strażacy z Turku, Konina i Poznania, w tym ci wyspecjalizowani w ratownictwie wodno-nurkowym. W poszukiwaniach uczestniczyli również strażacy ochotnicy z gminy Dobra, członkowie WOPR.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiara utonięcia to 17-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, pochodzący z okolic Goszczanowa.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja...

Kościanki: Pływał i zniknął. Trwa akcja poszukiwawcza

7 sierp.
19-latek miał 3 promile.

19-latek miał 3 promile. "PKN-a" przyłapali nasi...

09-02-2017
Topielec w dobrskim stawie

Topielec w dobrskim stawie

07-09-2015
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama