czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Wideo: Nocny pożar w PROFIm strawił doszczętnie 5 oddziałów. Na miejscu jednostki straży z całego powiatu.

Wideo: Nocny pożar w PROFIm strawił doszczętnie 5 oddziałów. Na miejscu jednostki straży z całego powiatu.
 

O godzinie 2.00 w nocy w środę 27 listopada doszło do pożaru hali G16 w zakładach produkcyjnych PROFIm przy ulicy Górniczej. Na miejscu z ogniem walczą strażacy z całego powiatu. Wg niepotwierdzonych informacji nikomu nic się nie stało, wszyscy zagrożeni pracownicy opuścili bezpiecznie miejsca pracy.

Płominie doszczętnie strawiły halę G16 w której znajdowało się 5 oddziałów firmy PROFIm. Pożar błyskawicznie zajął całą halę a płomienie sięgały kilku metrów. W hali G16 znajdowała się chromowania, lakiernia, stanowiska produkcyjne i magazyny. Nikomu z pracujących na nocnej zmianie nic się nie stało. Łącznie z pobliskich bloków mieszkalnych oraz z hali ewakuowano ponad 130 osób.

reklama

- Dach częściowo się zawalił, częściowo stoi. Płyty warstwowe są powyginane, odkształcone ze względu na działanie temperatury, więc widać, że straty będą znaczne - przekazał w rozmowie z RMF kpt. Krzysztof Gruszczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku.

Pożar gaszą jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Turku oraz Ochotnicze Straże z całego powiatu.  Na miejscu jest ponad 40 jednostek straży pożarnej - około 160 strażaków. Droga przy zakładach jest zablokowana. Do zdarzenia zadysponowano także grupy chemiczne z Poznania i Ostrowa Wlkp. Na miejsce pożaru przybył także Komendant Wojewódzki PSP. Na miejscu są także funkcjonariusze policji. Dogaszanie pożaru oraz przeszukiwanie hali będzie trwać prawdopodobnie do południa.

reklama

Jak podaje Wirtualna Polska do skutków pożaru odniósł się m.in. starosta pow. tureckiego Dariusz Kałużny oraz burmistrz Romuald Antosik, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. - To olbrzymia tragedia dla miasta. Tylko na samej hali pracę starci najprawdopodobniej 300 pracowników - przekazał na konferencji prasowej starosta. - Razem z burmistrzem będziemy się starać pomóc. Pierwsze co zrobimy, to spotkamy się z dyrekcją firmy i będziemy rozmawiać - dodał.

Narada Zespołu Kryzysowego ze starostą i burmistrzem: https://www.turek.net.pl/miasto/27976-starosta-i-burmistrz-na-naradzie-kryzysowej-w-zwiazku-z-pozarem-w-profim

źródło: Turek.net.pl, Wirtualna Polska

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Śmiertelny wypadek w Laskach.  Nie żyje...

Śmiertelny wypadek w Laskach. Nie żyje 24-letni...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama