sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w związku z pożarem w PROFIm

Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w związku z pożarem w PROFIm - foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek 

W związku z pożarem jednej z hal firmy PROFIM w Turku (Powiat Turecki) do którego doszło w nocy 27.11.br. w gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego z udziałem Posła Ryszarda Bartosika, Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka oraz przedstawicieli władz miasta odbyła się narada kryzysowa. Na spotkanie nie dotarli zaproszeni przez Starostę przedstawiciele Zarządu firmy PROFIM. Celem spotkania było wypracowanie właściwych decyzji dot. zapewnienia pomocy pracownikom zakładu oraz mieszkańcom pobliskich bloków.

Około godz. 3.00 zebrał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, z burmistrzem Romualdem Antosikiem na czele. Na miejscu Burmistrz Turku wraz ze swoimi zastępcami i koordynatorem ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Turku, współpracowali ze służbami ratowniczymi. Wszyscy pracownicy zakładu zostali ewakuowani. Z powodu zagrożenia wybuchem gazu, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców bloków przy ul. Górniczej 20 i 22. Ewakuacja przebiegła sprawnie. Część osób ewakuowanych skorzystała z udostępnionego im ciepłego pomieszczenia w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie przygotowano dla nich m.in. ciepłe napoje. Kilkanaście osób zdecydowało o przeczekaniu akcji ratowniczej w autobusie udostępnionym przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Natomiast kilkanaście rodzin skorzystało z gościnności krewnych i znajomych. Około godz. 9.00 wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

reklama

Ponadto Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego zapewnił ciepły catering dla ratowników biorących udział w akcji gaśniczej. Pożar zakładu został opanowany. Jak informują strażacy, jeszcze przez kilka godzin trwać będzie dogaszanie pogorzeliska.

Więcej o pożarze w PROFIm (zdjęcia, wideo) https://www.turek.net.pl/policja/27973-nocny-pozar-w-profim-strawil-doszczetnie-5-oddzialow-na-miejscu-jednostki-strazy

Burmistrz Romuald Antosik wyraża żal z powodu tragedii, jaka spotkała największego pracodawcę w mieście. To nie tylko dramat dla firmy, ale również dla setek osób w niej zatrudnionych. Władze Miasta deklarują, że firma PROFIm może liczyć na pomoc ze strony samorządu miejskiego. Wszystko po to, aby jak najszybciej przywrócić produkcję w zakładzie.

Jednocześnie Burmistrz Turku dziękuje wszystkim, którzy brali udział w tak sprawnie prowadzonej akcji ratowniczej.

reklama

Informujemy, że osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego mogą skorzystać z pomocy specjalistów w Punkcie Interwencji Kryzysowej działającym przy PCPR w Turku ul. Łąkowa 1, tel. 63 280 11 42.

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku, Urzad Miasta w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: FB Dariusz Kałużny2
foto: Wiesław Karbowy3
foto: TVN244
foto: TVN245
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek6
foto: FB Dariusz Kałużny7
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek8
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek9
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek10
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek11
foto: Starostwo Powiatowe w Turku / UM Turek12

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama