czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Przykonie. Nieżyje 32-letni pracownik

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Przykonie. Nieżyje 32-letni pracownik - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W poniedziałek 10 lutego br. doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku na farmie wiatrowej w Przykonie.  Z nieznanych dotąd przyczyn pracownik firmy montującej wiatraki prawdopodobnie spadł z dużej wysokości i poniósł śmierć na miejscu.

Na chwilę obecną niewiadomo czy silny i porywisty wiatr był jedną z przyczyną tragedii na budowanej w gminie Przykona farmie wiatrowej.  Śmiertelny wypadek wydarzył się wewnątrz budowanego wiatraka. Jak informuje st.asp Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku - "około godziny 17.30 Komenda Powiatowa Policji otrzymała zgłoszenie o wypadku na farmie wiatrowej w Przykonie. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Przykona. Na miejscu okazało się, że wewnątrz jednego z wiatraków odnaleziono ciało 32-letniego pracownika firmy montującej wiatraki. Kierownik prowadzonych prac poinformował, że z pracownikiem nie było kontaktu mimo kilkukrotnej próby nawiązania rozmowy telefonicznej".

reklama

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wydobycie ciała mężczyzny było możliwe przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostkę straży pożarnej OSP Przykona oraz PSP Turek. Przyczyny tragedii wyjaśniają funkcjonariusze policji z KP Dobra oraz prokurator. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.
Niebezpieczna burza przeszła przez powiat...

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki -...

18-06-2019
Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w...

Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w ogniu

29-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama