środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Zakończono śledztwo potrącenia na Wyszyńskiego. Ksiądz Marek W. chce dobrowolnie poddać się karze.

Zakończono śledztwo potrącenia na Wyszyńskiego. Ksiądz Marek W. chce dobrowolnie poddać się karze. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Zakończono śledztwo przeciwko Markowi W. który w dniu 9 lipca 2019 r. w Turku  umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa co skutkowało potrąceniem młodej kobiety na przejściu dla pieszych. Ksiądz zadeklarował dobrowolne poddanie się karze i wsparcie dla poszkodowanej.

O sprawie potrącenia pisaliśmy w zeszłym roku (Wideo: Potrącenie kobiety na Wyszyńskiego. Poszkodowaną spod pojazdu wydobyli strażacy i przechodnie). Zdarzenie miało miejsce na ul. Wyszyńskiego w Turku w lipcu 2019 r. Kierujący samochodem osobowym marki KIA Sorento Marek W., zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pieszej. W konsekwencji doszło do potracenia kobiety a następnie jej przejechania, na skutek czego doznała ona bardzo poważnych obrażeń ciała. Poszkodowana miała m.in. złamany obojczyk, złamanie obu gałęzi kości łonowej, stłuczenie wątroby z niewielkim krwawieniem, stłuczenie płuc i złamanie trzonu kręgu TH7 z plegią kończyn dolnych.

reklama

Prokuratura prowadziła śledztwo z art. 177 par. 2 Kodeksu Karnego tj.  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w następstwie wypadku drogowego. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie sprawy do Sądu Rejonowego w Turku w dniu 11 grudnia 2019 r. Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda, wraz z aktem oskarżenia Marka W. do sądu przesłano także wniosek oskarżonego o dobrowolne poddanie się karze w trybie art. 335 par 2 Kodeksu Postępowania Karnego. 

Nieoficjalnie, oskarżony Ksiądz w ramach zadośćuczynienia chciał wspierać kobietę dożywotnio w formie finansowej. Poszkodowana nie wyraziła zgody na dobrowolne poddanie się karze przez Marka W. zatem sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Sprawa została zarejestrowana w Sądzie  Rejonowym w Turku i jest w toku postępowania.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Zakończono śledztwo potrącenia na Wyszyńskiego. Ksiądz Marek W. chce dobrowolnie poddać się karze.

Podobne artykuły

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

22 czerw.
25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

25-letni mieszkaniec gm. Władysławów potrącił...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama