sobota 04 kwietnia 2020

Benedykta, Izodory, Wacławy

reklama

Czterech oskarżonych i jedno śledztwo w toku. Pierwsze rezultaty rozbicia grupy okradającej Polsat i NC+

Czterech oskarżonych i jedno śledztwo w toku. Pierwsze rezultaty rozbicia grupy okradającej Polsat i NC+
 

Zakończyło się dochodzenie Komendy Powiatowej Policji w Turku wobec czterech osób z wykrytej w 2019 roku grupy okradającej Polsat i NC+.  Wobec jednej z osób postępowanie jest nadal w toku. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Turku.

Podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Koninie w zeszłym roku poinformowano o wykryciu grupy nielegalnie udostępniającej sygnał telewizyjnych platform cyfrowych. Wówczas w styczniu 2019 r. turkowscy policjanci zatrzymali sześć osób, które drogą elektroniczną świadczyły niedozwolone usługi. „Oskarżeni wykupywali u operatorów najdroższe pakiety kanałów telewizyjnych, wraz z dekoderem i anteną satelitarną, a następnie przerabiali inne dekodery, przekazywali je klientom. Za ich pośrednictwem za 30 zł miesięcznie przesyłali im kod dostępu. Tym sposobem odbiorca dysponował wszelkimi kanałami danej platformy”. - przekazał prokurator Kasprzak podczas zeszłorocznej konferencji. 

reklama

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prokurator Aleksandra Marańda na chwilę obecną zakończono dochodzenie w sprawie czwórki ze wspomnianej grupy. Oskarżeni o przestępstwa z art. 6 ust. 1 i 6 ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną zawarli ugodę  z pokrzywdzonymi firmami tj. Cyforwym Polsatem i ITI Neovision S.A co skutkowało wnioskiem o umorzenie warunkowe.  Artykuł 6 wspomnianej ustawy przewiduje karę do 3 lata pozbawienia wolności. Wobec jednej z osób postępowanie jest nadal w toku.

Ze śledztwa wyłączono materiały wobec osób korzystających z urządzeń niedozwolonych czyli „klientów” końcowych wykrytej grupy. Wobec tych osób prowadzone są dalsze czynności śledcze. Wg informacji z konferencji prokuratury w 2019 roku może być to grubo ponad 600 osób nielegalnie pobierających sygnał telewizyjny.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

27 mrz.
Prokuratura podała wyniki badań...

Prokuratura podała wyniki badań toksykologicznych...

26 mrz.
Prokuratura Okręgowa podsumowała 2019 rok

Prokuratura Okręgowa podsumowała 2019 rok

28 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama