piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był niepoczytalny

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był niepoczytalny - fot. TVN24
fot. TVN24 

Niemal po roku zakończyła się sprawa tragicznej śmierci 10-letniego Adasia, który zginął od ciosów nożem zadanych przez brata. Biegli psychiatrzy orzekli, że Maciej J. w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Turkowianin trafi do szpitala psychiatrycznego.

Przypomnijmy, że do rodzinnej tragedii doszło w sylwestra ubiegłego roku. Policjanci wezwani zostali do jednego z bloków na Osiedlu Wyzwolenia, gdzie doszło do awantury. Funkcjonariusze podczas interwencji ujawnili zwłoki 10-letniego chłopca. Adaś miał kilkanaście ran kłutych. W mieszkaniu znaleziono też nóż. Podczas zdarzenia w domu poza ofiarą przebywała babcia chłopca oraz jego 19-letni brat, który został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji w Turku. Następnego dnia Maciej JK. Usłyszał zarzut zabójstwa – czyn, za który grozi nawet dożywotnie więzienie.

reklama

Ze względu na powagę czyny sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Koninie. Jak wyjaśniała jej rzecznik Aleksandra Marańda, we wrześniu września skierowano do konińskiego Sądu Okręgowego wniosek o umorzenie postępowania oraz orzeczenie wobec 19-latka środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym. Decyzję oskarżających tłumaczyła faktem, że z opinii biegłych psychiatrów wynikało, że w chwili popełniania zbrodni zabójstwa turowianin był niepoczytalny.

Sprawa swój finał miała we wtorek, 24 listopada. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. W efekcie Maciej J. umieszczony zostanie w szpitalu psychiatrycznym.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do...

Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do koleżanki. Ich ciała...

14 maj.
Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w...

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi. Policja planuje...

14-10-2021
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z balkonu

20-09-2020
Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za kradzieże i kradzieże z...

17-09-2020
Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J....

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był niepoczytalny

16-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama