niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J. - Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 

Sąd Okręgowy w Koninie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu o kolejne 3 miesiące dla oskarżonego o zabójstwo Macieja J.  Brat ofiary 19-latek przebywa w areszcie od dnia morderstwa Adasia, które miało miejsce w sylwestra 31 grudnia 2019 r.

Wstępnie ustalony areszt Macieja J. na 3 miesiące został wnioskiem Prokuratury Okręgowej w Koninie przedłużony do 28 czerwca 2020 r.  Wobec 19-tka toczy się śledztwo z artykułu 148 KK tj popełnienie zbrodni zabójstwa. Podejrzany Maciej J. nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i odmawia składania wyjaśnień. 19-latkowi grodzi maksymalnie 25 lat wiezienia, gdyż będzie traktowany jako młodociany przestępca. 

reklama

W czwartek 26 marca br. Prokuratura Okręgowa w Koninie otrzymała długo oczekiwane, także przez opinię publiczną wyniki badań toksykologicznych krwi pobranej w dniu zabójstwa od Macieja j. Wynik testów przekazancyh przez Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu  zaskoczył wszystkich zainteresowanych sprawą morderstwa 9-letniego Adasia z Turku. W organizmie Macieja J. jak i jego tragicznie zmarłego brata nie stwierdzono zawartości substancji psychoaktywnych. Informację taką przekazała redakcji Turek.net.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

Maciejowi J. zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 9-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój...

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój zatrzymanych....

14-12-2020
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

16-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama