Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

poniedziałek 25 maja 2020

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J. - Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 

Sąd Okręgowy w Koninie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu o kolejne 3 miesiące dla oskarżonego o zabójstwo Macieja J.  Brat ofiary 19-latek przebywa w areszcie od dnia morderstwa Adasia, które miało miejsce w sylwestra 31 grudnia 2019 r.

Wstępnie ustalony areszt Macieja J. na 3 miesiące został wnioskiem Prokuratury Okręgowej w Koninie przedłużony do 28 czerwca 2020 r.  Wobec 19-tka toczy się śledztwo z artykułu 148 KK tj popełnienie zbrodni zabójstwa. Podejrzany Maciej J. nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i odmawia składania wyjaśnień. 19-latkowi grodzi maksymalnie 25 lat wiezienia, gdyż będzie traktowany jako młodociany przestępca. 

reklama

W czwartek 26 marca br. Prokuratura Okręgowa w Koninie otrzymała długo oczekiwane, także przez opinię publiczną wyniki badań toksykologicznych krwi pobranej w dniu zabójstwa od Macieja j. Wynik testów przekazancyh przez Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu  zaskoczył wszystkich zainteresowanych sprawą morderstwa 9-letniego Adasia z Turku. W organizmie Macieja J. jak i jego tragicznie zmarłego brata nie stwierdzono zawartości substancji psychoaktywnych. Informację taką przekazała redakcji Turek.net.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

Maciejowi J. zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 9-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

Odurzony 31-latek bez prawa jazdy zatrzymany z...

14 maj.
Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne....

Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne. Biegli...

15 kw.
Prokuratura podała wyniki badań...

Prokuratura podała wyniki badań toksykologicznych...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama