niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna Policji i Straży

 

W miniony tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy zorganizowali akcję profilaktyczną Bezpieczna Woda. Swoje działania prowadzili wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Akcję zorganizowano na kąpielisku przy zbiorniku wodnym w Przykonie.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji turkowskiej komendy przeprowadzili działania informacyjno - edukacyjne Bezpieczna Woda. Akcję zorganizowali wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

reklama

Na miejsce działań wybrano kąpielisko nad zbiornikiem wodnym w Przykonie. Policjanci wspólnie ze strażakiem z PSP w Turku rozdali ulotki informacyjne. Plażowicze wzięli czynny udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a chętni próbowali swoich sił na fantomi. Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą.

Działania prowadzono w ramach akcji informacyjno-edukacyjna, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3

Podobne artykuły

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama