poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

A trawy płoną

A trawy płoną - Źródło: sxc.hu / Stefaan Smets
Źródło: sxc.hu / Stefaan Smets 

Kary pieniężne, groźby "obcięcia" lub nawet zabrania dopłat bezpośrednich, nawoływania strażaków – wielu rolników nic nie może przekonać do zaprzestania wypalania traw. W środę na terenie powiatu doszło do trzech tego typu zdarzeń.

Pierwszy z pożarów w dniu 21 marca nastąpił ok. godz. 12:30. Zagrożenie pojawiło się w miejscowości Olimpia (gm. Brudzew). Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ogień objął swym zasięgiem 40 arów terenu. Ok. 15:25 strażacy ochotnicy musieli z kolei interweniować w Dąbrowie (gm. Brudzew). Tam także należało ugasić trawy płonące na areale 40 arów. Wieczorem ogień pojawił się w Kościankach (gm. Dobra). Tam zapłonęły 3 ary gruntów.

reklama

Wszystko wskazuje na to, że przyczynami wspomnianych trzech zdarzeń były wypalanie, tudzież podpalenie. W przypadku każdego z pożarów interweniowały po 2 zastępy lokalnych jednostek OSP.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w...

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie

18-07-2018
Wideo: Gasili VW Polo na Komunalnej

Wideo: Gasili VW Polo na Komunalnej

15-01-2018
Kuny: Baba płonęła przed remizą, a on miał 1,4...

Kuny: Baba płonęła przed remizą, a on miał 1,4...

22-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama