czwartek 27 luty 2020

Gabrieli, Liwii, Leonarda

reklama

Udawał syna, zgarnął pieniądze

Udawał syna, zgarnął pieniądze - Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki
Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Mimo przestróg Policji, wciąż znajdują się osoby dające się nabrać na sztuczki naciągaczy. W miniony wtorek 2000 zł pozbył się pewien turkowianin, przekonany o tym, że pomaga swemu synowi w potrzebie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło w dniu 27 marca. Wówczas do mieszkańca Turku zadzwonił mężczyzna, podający się za jego syna. Oszust standardowo wręcz poinformował, że miał wypadek. Z racji tego szybko potrzebne były mu pieniądze, by dać je poszkodowanym. Mężczyźni dogadali się co do błyskawicznej pożyczki. Po gotówkę zgłosiła się młoda kobieta, która przyjęła rolę kuriera w tej transakcji.

reklama

Jak zwykle w takich przypadkach bywa, oszukany odkrył przestępstwo, gdy skontaktował się ze swym prawdziwym krewniakiem. Syn zapewnił turkowianina, iż nie brał udziału w żadnym wypadku drogowym. Mężcyzna stracił 2000 zł.

AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do...

Próba kradzieży samochodu. Podejrzanym grozi do 10...

10 st.
Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

Sklepowy złodziej w rękach turkowskich policjantów

10-06-2019
Turek: Kolejne próby oszustw metodą

Turek: Kolejne próby oszustw metodą "na policjanta"

07-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama