wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Okradł niepełnosprawną 91-latkę

Okradł niepełnosprawną 91-latkę - Foto: sxc.hu / grzessiek
Foto: sxc.hu / grzessiek 

Ciężko w cenzuralnych słowach opisać poczynania nieznanego sprawcy, który okradł kilka dni temu pewną mieszkankę Turku. Złodziej oszukał poruszającą się na wózku kobietę, wszedł do jej mieszkania i zabrał pieniądze.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło w dniu 18 maja. Wtedy to przestępca pojawił się w jednym z bloków przy ul. 650-lecia. Mężczyzna pod pretekstem konieczności pożyczenia kartki i długopisu wszedł do mieszkania 91-latki. Amator cudzej własności ukradł z kieszeni wózka inwalidzkiego, którym porusza się emerytka, portfel z zawartością. W wyniku zajścia kobieta straciła 1700 zł.

reklama

Przypominamy i ostrzegamy – oszuści obierający sobie na cel osoby starsze nie próżnują! Znanym schematem jest chociażby metoda na „wnuczka”, gdy przestępcy podając się podczas rozmowy telefonicznej za członka rodziny informują, że mieli wypadek, znajdują się w szpitalu i wymagają szybkiej pomocy finansowej. Po pieniądze zgłasza się rzecz jasna nie domniemany krewniak, a jego zaufany kolega. Oszuści ponadto potrafią podszywać się za pracowników opieki społecznej i służby zdrowia, wysłanników spółdzielni mieszkaniowej, akwizytorów, pracowników różnych instytucji.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i...

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i biżuterię

14 lip.
Rozważni i romantyczni nie tylko w Walentynki

Rozważni i romantyczni nie tylko w Walentynki

14 lt.
Komenda Powiatowa Policji ostrzega!!! Kolejne...

Komenda Powiatowa Policji ostrzega!!! Kolejne ofiary...

20 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama