wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Władysławów: Dziękowali za nową drogę

Władysławów: Dziękowali za nową drogę
 

Dzisiejsza Sesja Rady Gminy Władysławów była na pewno dość intensywna przez wzgląd na to, że w programie obrad znalazło się ponad 20 punktów. Niemal każdy z nich godny był długich dyskusji, zwłaszcza problem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz oddanie do użytku nowej drogi 3219 P Genowefa-Władysławów-Turek. Na sesji pojawili się gościnnie Starosta Powiatu Tureckiego, Zbigniew Bartosik oraz Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku, Andrzej Paruszewski.

Panowie zaangażowani byli w budowę nowej drogi, za co otrzymali kwiaty i podziękowania. Droga ta wg statystyk jest najbardziej uczęszczaną trasą naszego powiatu, stąd konieczność utrzymania jej w dobrym stanie. Wyremontowano ok. 8 420 metrów drogi, poszerzono pobocze do 80 cm, założono nowe, dłuższe barierki, które zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy.

reklama

- Kiedy dwa lata temu jechałem do państwa na sesję, jechałem po jednej z gorszych dróg powiatowych. Jej stan był naprawdę zły. Powiat turecki ma 350 km dróg, w większości są to drogi, które wymagają remontów, napraw – mówił Starosta Powiatu Tureckiego. – Niestety, przekonał mnie kolejny argument, że tę drogę powinno się robić w pierwszej kolejności: był to tragiczny wypadek, w gm. Tuliszków, w którym zginęło 5 mieszkańców gm. Malanów, wracających z pogrzebu. Droga krajowa Turek-Konin została zablokowana i cały ruch przez 3-4 godziny puszczony był tą drogą.

Zbigniew Bartosik nie krył radości, że inwestycja ta została doprowadzona do finału, ponieważ zwiększyło to bezpieczeństwo użytkowników drogi: - Dzisiaj mogę z całą odpowiedzialnością i radością powiedzieć, że udało mi się dokończyć tę inwestycję i udało mi się dotrzymać słowa, które wtedy dałem. Wierzę w to gorąco, że ta droga będzie służyć mieszkańcom gminy, powiatu i przejeżdżającym wiele, wiele lat.

Andrzej Paruszewski za darmo nadzorował budowę, która polegała m.in. na wymianie konstrukcji i wszystkich warstw nawierzchni. – Poręcze, trzy razy dłuższe niż stare, inny standard, tamte w zasadzie nie spełniały już żadnych wymogów, teraz są takie, jakie powinny być. Podczas robót był przypadek, że pewnie byłby śmiertelny wypadek, gdyby nie te poręcze, zainstalowane dwa dni wcześniej – zachwalał pracę, podkreślając, że droga jest zrobiona w sposób bardzo profesjonalny, co gwarantuje jej długą eksploatację.

reklama

Nie da się ukryć, że remont ten był bardzo potrzebny. Gmina Władysławów na budowę drogi wyłożyła z kasy 100 tys. złotych. Jak mówili radni, była to kwestia na tyle ważna, że warto było stanąć ponad podziałami. Efekt współpracy od 3 tygodni mogą oceniać sami kierowcy.

M.A.

Podobne artykuły

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

22 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.
Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński...

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński proboszczem...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama