piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Chylin ma dość czekania na strażnicę

Chylin ma dość czekania na strażnicę
 

W poniedziałek 30 grudnia odbyła się XLI sesja Rady Gminy Władysławów, w trakcie której akceptacji nie zyskał projekt budżetu na rok 2014. Dyskusje o finansach skłoniły do zabrania głosu radnego Stasikowskiego i sołtysa Maciaszka, którzy apelowali, by wreszcie władze zadbały o zakończenie budowy strażnicy OSP, która trwa w tejże miejscowości od lat .

Póki co budżet na 2014 rok nie został zatwierdzony, ale wśród propozycji znalazło się wsparcie budowy wspomnianej strażnicy kwotą 30 000 zł. Kwota ta bynajmniej nie zadowoliła radnego Stasikowskiego: – Nie wyobrażam sobie, żeby za te pieniądze dokończyć inwestycję, która od 2002 roku stoi, pan sołtys jest tu świadkiem. Nie można jej skończyć po 11 latach rządów pana wójta Krzysztofa Zająca, już nie powiem o sobie, że jestem radnym ileś lat, głupio mi i jest mi wstyd, bo jestem bezsilny. Ani ja, ani mój kolega radny Sławomir Cieślak nie możemy nic zrobić. A to nie ma pieniędzy, a to są ważniejsze rzeczy.

reklama

Za 30 000 zł to co my możemy zrobić? Co tam zrobimy? Jakieś podwieszenie dachu, może światło. Wielkich rzeczy za to nie zrobimy. Strażnica jest tyle lat budowana, że powinna być w końcu wykończona. (…) Jeśli było oddanie strażnicy we Władysławowie, wójt nam obiecał - w przyszłym roku będzie oddana strażnica w Chylinie. 11 lat mija i nie mamy oddanej strażnicy w Chylinie. Nie wiem jak długo to społeczeństwo będzie czekało na to. (…) Radni z prawicy i lewicy, podnieście nam, żeby wykończyć strażnicę – apelował sołtys Chylina. Zaskoczony słowami samorządowca był wicewójt Szewczyński, który stwierdził, iż kontaktowano się z prezesem OSP Chylin i ten bynajmniej nie uskarżał się na to, że 30 000 zł to tak mało.

Skoro sołtys apelował, by członkowie Rady Gminy i wójt skupili się na wykończeniu starych inwestycji a dopiero potem zabrali się za nowe, to radni postanowili zapytać, jakiej skali wsparcia oczekuje sołtys. Gdy padła kwota 150 000 zł, radni nie byli zachwyceni takim pomysłem. – No co będę gadał, że 80 000 czy 100 000 zł – odparł sołtys Chylina, który nie może raczej liczyć na realizację swego marzenia.

AW

Chylin ma dość czekania na strażnicę

Podobne artykuły

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia...

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia Powstania...

z dzisiaj
W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci....

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci. Powodem...

z wczoraj
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama