czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Dyskutowali o kanalizie

Dyskutowali o kanalizie
 

Ostatnimi czasy kanalizacja to temat budzący w powiecie tureckim spore emocje, a to za sprawą oburzonych brakiem tego udogodnienia mieszkańców gminy Turek. Tamtejsi samorządowcy – i nie tylko oni – mogli wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą kanalizy w miniony wtorek, odwiedzając Zajazd Staropolski w Olszówce.

We wspomnianej miejscowości gminy Przykona odbyło się XX Powiatowe Seminarium Samorządowców i Eksploatatorów ,,Nowoczesna technika kanalizacyjna krokiem w nowe otwarcie 2014-2020”. Gości wydarzenia powitał w sali Zajadu Staropolskiego starosta turecki – Zbigniew Bartosik, naświetlając temat miejscowych uwarunkowań gospodarki ściekowej. Potem lokalni samorządowcy wysłuchali prelekcji, poświęconych takim tematom, jak zadania Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, czy też kwestia nowoczesnych technologii renowacji i zabezpieczeń obiektów inżynieryjnych.

reklama

Wspomniane wystąpienia bynajmniej nie wyczerpały porządku seminarium. Po przerwie jego uczestnicy zaczerpnęli informacji na temat monitoringu WIOŚ w powiecie tureckim, roli nowoczesnych systemów sterowania i monitoringu w eksploatacji sieci, zasad finansowania inwestycji wodnościekowych czy też problemów związanych z zagniwaniem ścieków w kanalizacji ciśnieniowej.

AW

Podobne artykuły

Seminarium MMA w klubie Striker Turek

Seminarium MMA w klubie Striker Turek

9 st.
Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego w...

Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego w...

08-10-2019
Striker na seminarium Polskiego Związku...

Striker na seminarium Polskiego Związku Kickboxingu

25-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama