wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Wójt choruje, rozprawa zniesiona

Wójt choruje, rozprawa zniesiona - foto: sxc.hu / Jason Morrison
foto: sxc.hu / Jason Morrison  

W środę 26 lutego na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Turku zasiąść miał włodarz gminy Władysławów, któremu stawiany jest zarzut przekroczenia swoich uprawnień. Plany te zniweczyła choroba wójta.

Krzysztof Z. musi bronić się przed zarzutem, stawianym na mocy art. 231 par. 1 kk, który mówi, iż funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Do owego przekroczenia miało dojść – zdaniem prokuratury – w momencie, gdy wójt Z. zwrócił się do ZUS-u z prośbą o informację, czy małżonka jednego z radnych Rady Gminy Władysławów, prowadząc swój punkt bankowy we Władysławowie, płaci składki mającego u niej pracować męża.

reklama

Środowa rozprawa – w trakcie której zeznawać miał jeden ze świadków – nie odbyła się, gdyż nie mógł w niej uczestniczyć oskarżony Krzysztof Z., co poparte zostało przedłożeniem stosownego zaświadczenia lekarskiego.

AW

Podobne artykuły

Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

17-12-2016
Władysławów: Wójt bez winy ws Orlika. Radni...

Władysławów: Wójt bez winy ws Orlika. Radni osądzili...

07-10-2016
Mimo apelacji Krystian Ś. nadal winny. Sąd w...

Mimo apelacji Krystian Ś. nadal winny. Sąd w Koninie...

18-09-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama