czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Komisja prześwietli Bońkę, tylko trzeba ją powołać

Komisja prześwietli Bońkę, tylko trzeba ją powołać
 

W listopadzie ubiegłego roku do wojewody wielkopolskiego wpłynęło pismo mieszkańców Tarnowskiego Młyna, dotyczące możliwości naruszenia przez Mariana Bońkę – radnego i zarazem prezesa stowarzyszenia „Tarnowski Młyn z Tradycją Ku Przyszłości” – ustawy o samorządzie gminnym. Próby rozwikłania tego problemu i przesądzenia o winie lub jej braku przypominają „odbijanie piłeczki” pomiędzy rozmaitymi samorządowcami, a sprawy do przodu nie posunęła ubiegłotygodniowa sesja Rady Gminy Władysławów. W jej trakcie mogła zostać powołana tzw. Komisja doraźna, która zbadałaby palącą kwestię, ale nie udało się jej stworzyć, gdyż nieco wcześniej salę opuściła prawie połowa radnych.

Po długich dyskusjach w trakcie lutowej sesji nad tym, czy radny Bońka zasługuje na odebranie mandatu czy nie, ostatecznie padł wniosek - postawiony przez radnego Wypycha - by wszystkie materiały dotyczące sprawy Mariana Bońki zebrać i przesłać do wojewody z informacją, że na ich podstawie Rada Gminy Władysławów nie jest stanie zająć jednoznacznego stanowiska. Za tym krokiem opowiedziało się 8 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, a reszta radnych nie wzięła udziału w głosowaniu. Rozwiązanie to nie urzekło wojewody i niebawem do Władysławowa trafiło pismo dotyczące konieczności jednoznacznego określenia przez Radę Gminy Władysławów, czy w przypadku sprawy Mariana Bońki zostało naruszone prawo czy nie.

reklama

Chcąc nie chcąc radni musieli znów wrócić do tejże kwestii, a pomysłem było powołanie stosownej komisji. – Padła propozycja na Komisji Budżetu, aby powołać Komisję doraźną - jest to zgodne z naszym statutem - która by sprawą i materiałami się zajęła – informował przewodniczący Szczeciński.

Choć stosowny projekt uchwały ws. powołania tejże Komisji był przygotowany, to nic to nie dało. Nim doszło do głosowania w tej sprawie, siódemka radnych oburzonych wcześniejszym głosowaniem nad poprawkami do budżetu opuściła salę obrad. Jako że wedle założeń w skład Komisji doraźnej mieli wejść samorządowcy z różnych klubów, powołanie jej do życia podczas ubiegłotygodniowej sesji okazało się niemożliwe.

AW

Podobne artykuły

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie...

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu...

27-08-2019
Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na...

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na...

27-09-2018
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama