wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Bożena Kołek nagrodzona podczas finału konkursu Sołtys Roku 2013

Bożena Kołek nagrodzona podczas finału konkursu Sołtys Roku 2013 - foto: dziadowicefolwark.malanow.pl
foto: dziadowicefolwark.malanow.pl 

Trzynastu sołtysów z całego kraju nagrodzono w konkursie "Sołtys Roku 2013". Doceniono tych sołtysów, którzy są liderami społeczności lokalnych i wykazali szczególne zaangażowanie w modernizację swoich wsi.

Konkurs pod patronatem marszałka Senatu Bogdana Borusewicza organizuje redakcja "Gazety Sołeckiej" oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.

reklama

W środę 02.06.2014 w Senacie RP wręczono laureatom nagrody XII edycji konkursu Sołtys Roku -Puchary, Statuetki "Siewcy" list gratulacyjny od Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego oraz nagrody rzeczowe za zaangażowanie i wytrwałość w pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Uroczystość powiązana była z konferencją ’’Fundusz sołecki po zmianach- nowe szanse’’, którą prowadził Pan Senator Ireneusz Niewiarowski oraz z wyłonieniem zwycięzców konkursu „Sołectwo w sieci” związanym z cyfryzacją wsi organizowanym pod patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Pana Rafała Trzaskowskiego.

Nasza Pani sołtys z Dziadowic-Folwark Bożena Kołek jako jedna z 12 sołtysów z całej Polski odebrała zaszczytny tytuł Sołtysa Roku 2013, trzynastym laureatem został Sołtys senior z najdłuższym stażem. W Senacie z Panią Bożeną była delegacja z Dziadowic-Folwark oraz przedstawiciel Gminy Malanów Pan Sekretarz Karol Adamek.

reklama

Pani Bożena Kołek piastuje funkcje sołtysa od 20 lat, w czasie swojego urzędowania m.in. pozyskała fundusze na realizację wielu pomysłów integracyjnych dla swojego sołectwa. Za jej "sołtysowania" , powstała sieć wodociągowa, drogi oświetlenie drogowe, odremontowano i wyposażono świetlicę wiejską, a także zagospodarowano teren przy świetlicy  oraz uporządkowano wieś, we wsi zbudowano boisko sportowe. Pani sołtys jest organizatorem licznych imprez integrujących jak choćby - cykliczny Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dzień Seniora, ferie zimowe i zajęcia letnie, obchody Dnia Kobiet. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych na rzecz mieszkańców gminy. Z jej inicjatywy powołane zostało do życia Stowarzyszenie Folwarczanie, które daje możliwość rozwoju wsi i jej mieszkańców.  Pani Bożena w roku poprzednim w plebiscycie na najpopularniejszego sołtysa regionu konińskiego zajęła I miejsce w powiecie Tureckim oraz II miejsce w regionie konińskim.

Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.

PK

Źródło: dziadowicefolwark.malanow.pl

Podobne artykuły

Sołtys Roku 2019 Henryk Zagozda uhonorowany...

Sołtys Roku 2019 Henryk Zagozda uhonorowany przez...

22 kw.
Dziadowice-Folwark: Kacze udka i żelazne kluski...

Dziadowice-Folwark: Kacze udka i żelazne kluski...

26-09-2018
Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w...

Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w Feliksowie,...

30-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama