niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

Krzeszewski nie będzie walczył o czwartą kadencję wójtowania

Krzeszewski nie będzie walczył o czwartą kadencję wójtowania
 

Wielu internautom i innym obserwatorom lokalnej polityki samorządowcy kojarzą się raczej z osobami przyspawanymi do stołków, chcącymi sprawować swoje funkcje jak najdłużej. Z tendencji bicia rekordów w byciu u władzy właśnie wyłamuje się Gerard Krzeszewski, który nie zamierza jesienią starać się o ponowne bycie wójtem Malanowa.

Choć Krzeszewski to może nie ikona „wójtowania” pokroju Jana Nowaka z Kawęczyna (24 lata piastowania funkcji!), to wielu najmłodszych czytelników Turek.net.pl może nie pamiętać zbyt dobrze innych wójtów Malanowa, niż obecny. Gerard Krzeszewski zaczął pełnić tę rolę w 2002 roku, w wieku zaledwie 28 lat. Okazuje się, że po trzech kadencjach nadszedł czas powiedzieć sobie dość.

reklama

Informację mówiącą, że Krzeszewski nie stanie jesienią w wyborcze szranki, podał najnowszy numer tygodnika „Echo Turku”. Rewelacje te postanowiliśmy zweryfikować u źródła i choć taki obrót spraw wydaje się niezwykle zaskakujący, to faktycznie nazwiska Krzeszewskiego nie ujrzymy na karcie do głosowanie odwiedzając w listopadzie lokale wyborcze w celu wyboru nowego włodarza.

Jak wskazuje Gerard Krzeszewski, ma on już za sobą trzy kadencje bycia wójtem, więc – zdaniem samorządowca – nadszedł czas, by pożegnać się z tą funkcją i wykorzystać wciąż jeszcze młody wiek do realizowania się w innej formie. Obecny jeszcze włodarz Malanowa zauważa, wójtem nie trzeba być przecież do emerytury. Zdaniem Krzeszewskiego rezygnacja nie oznacza jednak tego, że w swej czwartej kadencji miałby mieszkańcom niewiele do zaproponowania.

Krzeszewski zwraca ponadto uwagę na to, że jego rezygnacja z ponownego kandydowania nie wynika bynajmniej z tego, że gmina jest – jak postulują niektórzy – w złej kondycji finansowej. Wójt przypomina, iż przy niezaciąganiu nowych zobowiązań gmina Malanów jako pierwsza z okolicznych gmin powinna pozbyć się zadłużenia, a jest to możliwe już w 2019 roku. Trudno więc mówić o poważnych problemach finansowych.

reklama

Gerard Krzeszewski w rozmowie z redakcją Turek.net.pl stwierdził, iż nie będzie kandydował ani na wójta, ani na radnego Rady Gminy czy też Rady Powiatu. Włodarz nie zamierza także wskazywać na którego z kandydatów na wójta powinni zagłosować jesienią jego zwolennicy.

AW

Podobne artykuły

Druga szansa na wóz strażacki za 800 tys zł....

Druga szansa na wóz strażacki za 800 tys zł. Czy tym...

z wczoraj
Andrzej Duda wygrywa w powiecie z miażdżącą...

Andrzej Duda wygrywa w powiecie z miażdżącą...

29 czerw.
Władysławów zdobędzie wóz strażacki? Znamy...

Władysławów zdobędzie wóz strażacki? Znamy...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama