sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Krzeszewski nie będzie walczył o czwartą kadencję wójtowania

Krzeszewski nie będzie walczył o czwartą kadencję wójtowania
 

Wielu internautom i innym obserwatorom lokalnej polityki samorządowcy kojarzą się raczej z osobami przyspawanymi do stołków, chcącymi sprawować swoje funkcje jak najdłużej. Z tendencji bicia rekordów w byciu u władzy właśnie wyłamuje się Gerard Krzeszewski, który nie zamierza jesienią starać się o ponowne bycie wójtem Malanowa.

Choć Krzeszewski to może nie ikona „wójtowania” pokroju Jana Nowaka z Kawęczyna (24 lata piastowania funkcji!), to wielu najmłodszych czytelników Turek.net.pl może nie pamiętać zbyt dobrze innych wójtów Malanowa, niż obecny. Gerard Krzeszewski zaczął pełnić tę rolę w 2002 roku, w wieku zaledwie 28 lat. Okazuje się, że po trzech kadencjach nadszedł czas powiedzieć sobie dość.

reklama

Informację mówiącą, że Krzeszewski nie stanie jesienią w wyborcze szranki, podał najnowszy numer tygodnika „Echo Turku”. Rewelacje te postanowiliśmy zweryfikować u źródła i choć taki obrót spraw wydaje się niezwykle zaskakujący, to faktycznie nazwiska Krzeszewskiego nie ujrzymy na karcie do głosowanie odwiedzając w listopadzie lokale wyborcze w celu wyboru nowego włodarza.

Jak wskazuje Gerard Krzeszewski, ma on już za sobą trzy kadencje bycia wójtem, więc – zdaniem samorządowca – nadszedł czas, by pożegnać się z tą funkcją i wykorzystać wciąż jeszcze młody wiek do realizowania się w innej formie. Obecny jeszcze włodarz Malanowa zauważa, wójtem nie trzeba być przecież do emerytury. Zdaniem Krzeszewskiego rezygnacja nie oznacza jednak tego, że w swej czwartej kadencji miałby mieszkańcom niewiele do zaproponowania.

Krzeszewski zwraca ponadto uwagę na to, że jego rezygnacja z ponownego kandydowania nie wynika bynajmniej z tego, że gmina jest – jak postulują niektórzy – w złej kondycji finansowej. Wójt przypomina, iż przy niezaciąganiu nowych zobowiązań gmina Malanów jako pierwsza z okolicznych gmin powinna pozbyć się zadłużenia, a jest to możliwe już w 2019 roku. Trudno więc mówić o poważnych problemach finansowych.

reklama

Gerard Krzeszewski w rozmowie z redakcją Turek.net.pl stwierdził, iż nie będzie kandydował ani na wójta, ani na radnego Rady Gminy czy też Rady Powiatu. Włodarz nie zamierza także wskazywać na którego z kandydatów na wójta powinni zagłosować jesienią jego zwolennicy.

AW

Podobne artykuły

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13-07-2020
Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

13-07-2020
Jesteś osobą objętą kwarantanną - zgłoś...

Jesteś osobą objętą kwarantanną - zgłoś...

07-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama