środa 21 października 2020

Celiny, Hilarego, Janusza

reklama

Pomogą młodzieży dojechać do Kaczek?

Pomogą młodzieży dojechać do Kaczek?
 

Choć coraz więcej młodych ludzi dojeżdża do szkół średnich własnymi autami, to jednak są nastolatkowie, którzy chętnie korzystaliby z dowozów autobusowych, ale mają z tym problem. O tej jakże palącej kwestii dowozów do szkół dyskutowano m.in. podczas XLI sesji Rady Gminy Przykona.

Głos w sprawie dowozów zabrał podczas interpelacji radny Stanisław Bryl. Samorządowiec skorzystał z tego, że na XLI obecny był starosta Zbigniew Bartosik i wrócił się do niego z prośbą o rozwiązanie problemu dojazdu grupy uczniów do ZSR CKP  w Kaczkach Średnich. Radny stwierdził, że o tej sprawie rozmawiał wspólnie z wójtem Broniszewskim, jednak nie da się ukryć, że zadanie to leży w gestii samorządu powiatowego.

reklama

Z części naszej gminy Przykona, jak również z gminy Brudzew, z miejscowości Kozubów, Podłużyce dojeżdża do szkoły w Kaczkach Średnich od 9 do 11 uczniów. Do tej pory rodzice dowozili i teraz też dowożą, ale jest to bardzo uciążliwe. Tak więc rodzice zwracają się z prośbą do pana starosty, tak samo i do dyrektora szkoły, by jakoś rozwiązać ten problem dojazdu – mówił Stanisław Bryl.

Radny podsunął też pewien pomysł: – Tutaj jest taka propozycja, aby być może wykorzystać autobus jadący o 7:00 z Posoki i Kozubowa i zmienić mu kurs przez Kaczki. Wydaje się, że uczniów od Przykony do Turku i tak autobusy zgarniają. Po drugie, gdy uczniowie kończą około 15:00, to żeby też ten autobus przez Kaczki jechał. Wiem, że to jest trudne. Dla przewoźnika kwota pozyskana od tych uczniów za bilety miesięczne to byłoby około 1 200 zł. Nie wiem, czy to na miesiąc byłoby dla właściciela PKS-u warto. Wiadomo, jeśli puściłoby się ten kurs przez Turkowice i Kaczki , to automatycznie 3 czy 4 km on by się wydłużył.

Wywołany do odpowiedzi starosta Zbigniew Bartosik zauważył, że w ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele PKS-u i Starostwa Powiatowego, w czasie którego uzgodniono formę dowozów. Niestety - jak zauważył starosta - problem który prezentuje radny Bryl nie został wtedy przez nikogo zaprezentowany. Starosta obiecał zająć się sprawą: – Prywatny przedsiębiorca funkcjonuje głównie dzięki tym dowozom. To jest najpewniejszy pieniądz i powinno zależeć mu na dowozie uczniów.

reklama

AW

Podobne artykuły

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której...

Sprzedaż alkoholu w gm. Przykona. Po której stronie...

8 wrz.
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018
Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki....

Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki. Na...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama