piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Powiatowa Biblioteka rozpoczyna działanie. Odzyska księgozbiór z Miejskiej?

Powiatowa Biblioteka rozpoczyna działanie. Odzyska księgozbiór z Miejskiej?
 

Podział Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku na dwie odrębne instytucje wciąz budzi emocje. O to, czym tak naprawdę jest PBP dyskutowano także podczas XXXVIII sesji Rady Powiatu Tureckiego.

Wiele wątpliwości miała radna Anita Dzieciątkowska-Pieścik.: – Powołano dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Mamy podane kto został nim, ale przepraszam, nic kompletnie nie mówi mi to nazwisko. Może akurat nie mogę skojarzyć. Chciałabym, aby przedstawić mi te osobę.

reklama

Ciekawość radnej Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik starał się zaspokoić starosta Zbigniew Bartosik, przedstawiając wszystkim dyrektor Urszulę Szczęsną. –  Pani dyrektor od początku funkcjonowania powiatu zajmowała się sprawami dotyczącymi zakresu działań Powiatowej Biblioteki Publicznej, robiła to w ramach porozumienia z miastem, kiedy to funkcjonowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przy ul. Dworcowej. Pani Urszula Szczęsna jest dyplomowanym pracownikiem bibliotekarstwa z ponad trzydziestoletnim stażem.

Radna Dzieciątkowska-Pieścik miała w zanadrzu jeszcze kilka pytań, dotyczących funkcjonowania PBP, a także m.in. tego, czy uda się odzyskać z MBP część księgozbioru, zakupionego jeszcze za czasów funkcjonowania MiPBP. Radna usłyszała od dyrektor Szczęsnej, że nowa biblioteka z założenia nie będzie gromadziła zbiorów, które już posiadają inne biblioteki na terenie powiatu, lecz będzie uzupełniała je. Będą to nie tylko książki tradycyjne, ale też publikacje w wersji elektronicznej, audiobooki itp. PBP ma sprawować nadzór merytoryczny nad bibliotekami publicznymi z terenu powiatu. Z kolei starosta Bartosik wskazał, że w sprawie odzyskania części księgozbioru wysłano już stosowne pismo do dyrektor MBP – Wandy Grzeszkiewicz, ale odpowiedź jeszcze nie napłynęła.

AW

Powiatowa Biblioteka rozpoczyna działanie. Odzyska księgozbiór z Miejskiej?

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

28-03-2019
III Sesja Rady Powiatu Tureckiego w skrócie

III Sesja Rady Powiatu Tureckiego w skrócie

17-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama