sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

PKS Malanów nadjeżdża!

PKS Malanów nadjeżdża!
 

W środę 24 września odbyła się nadzwyczajna, XLIII sesja Rady Gminy Malanów. W jej trakcie samorządowcy – niejednogłośnie, bo przeciwników PKS-u nie brakuje – przyjęli uchwały  w sprawie oraz wprowadzenie regulaminu przewozowego oraz cennika biletów.

Od dłuższego już czasu wielu mieszkańców gminy Malanów, a także osób obserwujących to co dzieje się w owym samorządzie, ciekawiło to, czy wizja Gerarda Krzeszewskiego, dotycząca powołania do życia PKS Malanów wejdzie wreszcie w życie. Tak się właśnie stało. Uzyskane zostały stosowne zezwolenia na regularny przewóz osób, a w konsekwencji tego koniecznym było ustalenie w drodze uchwały cen biletów jednorazowych i miesięcznych. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały wzięto pod uwagę dobro mieszkańców gminy Malanów i „ceny biletów zostały ustalone na poziomie niższym niż obowiązujące do tej pory u konkurencyjnych przewoźników.

reklama

Cena brutto normalnego biletu jednorazowego wynieść ma w przypadku trasy do 5 km – 4 zł, od 6 do 10 km – 5 zł, od 11 do 15 km – 6 zł i od 16 do 50 km – także 6 zł.  Ceny normalnych biletów miesięcznych dla wskazanych czterech typów długości tras to odpowiednio 142 zł, 178 zł, 219 zł i 237 zł. Co ważne, korzystających z usług PKS-u obowiązywać będą rozmaite ulgi.

Jak wskazał podczas nadzwyczajnej XLIII sesja Rady Gminy Malanów wójt Krzeszewski,  pojazdy PKS Malanów zaczną kursować mniej więcej od 20 października, a od 1 listopada obowiązywać już będą bilety miesięczne.

AW

Podobne artykuły

Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2021 roku

Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2021 roku

29 st.
Strażacy z gminy Malanów z wyższym ekwiwalentem

Strażacy z gminy Malanów z wyższym ekwiwalentem

28 st.
Koniec darmowego parkowania w centrum miasta....

Koniec darmowego parkowania w centrum miasta. Na...

05-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama