czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

We właściwym miejscu, we właściwym czasie. Biogazownia otwarta

We właściwym miejscu, we właściwym czasie. Biogazownia otwarta - foto: M. Jarek
foto: M. Jarek 

Najważniejsza inwestycja w gminie Przykona  - Biogazownia rolnicza oficjalnie ruszyła w ubiegłą sobotę. Prezesowi Zarządu firmy Volta Europe BGS Adamowi R. Karashowi w otwarciu wtórowali wójt Przykony  Mirosław Broniszewski, posłanka Irena Tomaszak-Zesiuk, poseł Tomasz Nowak oraz starosta Zbigniew Bartosik.

reklama

Zakład, to jednocześnie bioelektrownia o mocy 1897 kW, jak i ciepłownia o mocy przekraczającej 2 MW. Wyprodukowana energia cieplna w układach będzie wykorzystywana do ogrzewania obiektów użyteczności publicznej w okolicy, a także w suszarni wybudowanego nieopodal zakładu. Dwie turbiny wykorzystują do spalania gazy pochodzące z procesu fermentacji produktów rolniczych i odpadów przetwórstwa owocowo – warzywnego. Pozostałości pofermentacyjnego wysuszeniu zastosowane zostaną jako nawóz pod uprawy. Biogazownia jest jednym z najnowocześniejszych i najefektywniejszych zakładów tego typu w Europie. Do tego stworzony z myślą o środowisku.

Na sugestię, że otwarcie siłowni to świetne posunięcie wizerunkowe, gdyż następuje ze świetnym wyczuciem czasu, wójt Broniszewski wzbrania się, uzasadniając, że planowanie i budowa trwały kilka lat. W takim wypadku należy dodać, że ma szczęście, bo czas, zarówno ze względu na wyzwania przed którymi stoi region, jak i zbliżające się wybory jest znakomity.

Michał Jarek
 

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17 st.
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama