poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

PGKIM. Odwołaliśmy się od decyzji Starosty Tureckiego

PGKIM. Odwołaliśmy się od decyzji Starosty Tureckiego
 

Nie zgadzamy się z odmowną Decyzją Starosty w sprawie pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej w Turku, dlatego wnieśliśmy odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego, zarzucając rażące naruszenie przepisów prawa.

Naszym zdaniem przyjęto bezpodstawne założenie, że ciepłownia geotermalna jest urządzeniem wytwarzającym energię.

Ogólnikowe stwierdzenia, jakie zostały zawarte w uzasadnieniu Decyzji, nie znajdują żadnego potwierdzenia w przedstawionym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzja oparta została na założeniach, o których nie było mowy w przedłożonych przez inwestora dokumentach.

reklama

Nie rozpatrzono materiału dowodowego, zebranego w sprawie m.in. stanowiska urbanisty Miasta Turek - autora miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak i stanowiska Burmistrza Miasta Turku w sprawie wydania decyzji środowiskowej.

Uważamy, że Starosta przekroczył granice swobodnej oceny zebranego materiału dowodowego, jak i uniemożliwił wypowiedzenie się nam, co do zebranych materiałów i dowodów.

Tak wydana decyzja podważa zaufanie do organu administracji publicznej, jakim jest powiat, narusza również zasadę współdziałania organów władzy publicznej w tak istotnej kwestii dla mieszkańców miasta, jaką jest budowa ciepłowni.

Wobec przytoczonych argumentów wnosimy odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego o uchylenie w całości Decyzji Starosty Tureckiego i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

reklama

Chcemy jednakże podkreślić, że rozpoczęty proces odwoławczy znacznie wydłuży termin przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Batalii o budowę ciepłowni ciąg dalszy. PGKiM...

Batalii o budowę ciepłowni ciąg dalszy. PGKiM...

26 paźd.
Wideo: Jak można manipulować mieszkańcami...

Wideo: Jak można manipulować mieszkańcami miasta?...

26 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama