sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów ma wicewójta, Prentczyński ma zastępcę

Malanów ma wicewójta, Prentczyński ma zastępcę
 

Od dwóch tygodni wiadomo już, że włodarzem gminy Malanów jest Sławomir Prentczyński, zagadka było jednak to, kto będzie go bezpośrednio wspierał. Tajemnica ta rozwiązała się podczas III sesji Rady Gminy Malanów.

Podczas poniedziałkowych obrad padło nawet pytanie o decyzje kadrowe nowego wójta, lecz jak się okazało, tajemnica i tak zostałaby najwyraźniej rozwikłana na zakończenie sesji. Uczestnicy spotkania w sali Urzędu Gminy dowiedzieli się, że wicewójtem nie jest już Artur Nowicki. Były zastępca Gerarda Krzeszewskiego nie był obecny na sesji, ale mimo to Sławomir Prentczyński zdecydował się na wyrażenie podziękowań za sumienną pracę i wkład włożony przez Artura Nowickiego w dotychczasowe działanie Urzędu Gminy.

reklama

Nowym wicewójtem został Piotr Cyls,  42-letni mieszkaniec Malanowa. Niektóre osoby mogły spodziewać się takiej decyzji, gdyż podczas minionej kampanii Piotr Cyls był pełnomocnikiem wyborczym KWW Przyjazna Gmina czyli komitetu, z ramienia którego „fotel” wójta zdobył Sławomir Prentczyński. Wójt Prentczyński gratulując swojemu zastępcy mówił o tym, jak bardzo otwartą i czasami szczerą do bólu osobą potrafi być właśnie Piotr Cyls, a cechy te na pewno przydadzą mu się podczas mierzenia się z nowymi wyzwaniami. Nowo mianowany zastępca wójta  stwierdził, że ta nominacja to dla niego zaszczyt, a także poniekąd spełnienie marzeń o pracy dla gminy Malanów i jej mieszkańców.

AW

Podobne artykuły

XXVI sesja Rady Gminy Malanów z udziałem...

XXVI sesja Rady Gminy Malanów z udziałem Starosty...

30 kw.
XXIX sesja Rady Gminy Władysławów

XXIX sesja Rady Gminy Władysławów

6 kw.
Pracowita XXV sesja Rady Gminy Malanów

Pracowita XXV sesja Rady Gminy Malanów

22 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama