czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Apel samorządu ws dalszego funkcjonowania Elektrowni "Adamów"

Apel samorządu ws dalszego funkcjonowania Elektrowni
 

Rada Gminy Brudzew na Sesji w dniu 29 stycznia 2015 roku podjeła apel do władz Unii Europejskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie dalszego funkcjonowania Elektrowni "Adamów".

Na sesji obecny był Pan Krzysztof Majda Przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność Grupy ZE PAK S.A. jednego z sygnatariuszy Miedzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego.

reklama

Decyzją Komisji Europejskiej z dnia 14 listopada 2014 roku Elektrownia „Adamów” w Turku ma być wyłączona o blisko 2 lata wcześniej niż pierwotnie zakładano. Nierozerwalnie wiąże się to również z pracą kopalni "Adamów".

Zarówno kopalnia, jak i elektrownia są strategicznymi przedsiębiorstwami nie tylko dla Gminy Brudzew ale i dla całego regionu. Dlatego też każda inicjatywa zmierzająca do uratowania tysięcy miejsc pracy jest niezwykle ważna i potrzebna.

Nadal zbierane są podpisy pod protestem w ramach społecznej akcji „NIE dla likwidacji Elektrowni „Adamów” w Turku", które wraz z oficjalnymi stanowiskami regionalnych władz i środowisk społecznych zostana przekazane do Brukseli.

reklama

Apelujemy ponownie do wszystkich mieszkańców gminy Brudzew o poparcie akcji i wyrażenie sprzeciwu. Zachęcamy do pobrania i podpisania specjalnej listy (w załączeniu) oraz o jej dostarczenie do biura NSZZ ”Solidarność” w Turku przy ul. 3-go Maja 2 lub portierni Elektrowni "Adamów" (czynnej 24h/dobe) lub do UG Brudzew do dnia 6 lutego 2015 roku.

Zebrane podpisy mają pomóc w rozmowach z Komisją Europejską, co może pozwolić na wydłużenie pracy Elektrowni "Adamów" - przynajmniej do 2019 roku.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.
Akcja

Akcja "Ambulans - Pandemia", czyli wspólnymi siłami...

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama