sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Krzeszewski wciąż walczy o spotkanie z radnymi i wójtem Prentczyńskim

Krzeszewski wciąż walczy o spotkanie z radnymi i wójtem Prentczyńskim
 

Od kilku dni na łamach naszego portalu toczy się ożywiona dyskusja, dotycząca kwestii likwidacji PKS Malanów. Choć podczas ostatniej sesji Rady Gminy Malanów widać było, że większość radnych zdecydowanie popiera zakończenie działalności przewoźnika, broni nie składa były wójt Gerard Krzeszewski, starając się wymóc na nowych władzach gminy spotkanie.

Gwoli przypomnienia - w dniu 9 lutego, podczas VI sesji Rady Gminy Malanów, samorządowcy przyjęli projekt uchwały w sprawie likwidacji PKS Malanów. Jak już pisaliśmy, przeciwny takiemu rozstrzygnięciu jest były wójt Gerard Krzeszewski, który kilka dni temu ogłosił, że chce spotkać się z radnymi, by wyjaśnić im, jak wielki popełniają błąd. Krzeszewski proponował wówczas, by spotkanie odbyło się jak najszybciej, np. w dniu 16 lutego, o każdej zaproponowanej godzinie. Zdało się to na niewiele, ale Krzeszewski nie dopuszcza. Były samorządowiec skierował do radnych kolejne pismo.

reklama

Na podstawie paragrafu 75 Statutu Gminy Malanów o treści:

"§ 75 1. Radni mają obowiązek utrzymywania stałej więzi z mieszkańcami oraz ich organizacjami przez: 1.) organizowanie spotkań z wyborcami, 2.) informowanie mieszkańców o stanie Gminy i swojej działalności w Radzie, 3.) konsultowanie spraw wnoszonych pod obrady Rady, 4.) propagowanie zamierzeń i dokonań Rady, 5.) przyjmowanie postulatów, wniosków oraz skarg mieszkańców Gminy, 6.) współdziałanie z organami jednostek pomocniczych. 

2. Radni mogą stosownie do potrzeb przyjmować mieszkańców Gminy w siedzibie i godzinach pracy Urzędu Gminy w sprawach dotyczących Gminy i jej mieszkańców."

reklama

Proszę o spotkanie w możliwie najkrótszym czasie do dnia 20 lutego 2015 roku. Proponuję spotkanie w czwartek 19 lutego 2015 roku w czasie pełnienia przez Pana Przewodniczącego Dyżuru (pełni dyżur od 11-tej do 13-tej. Ja będę na Państwa oczekiwał w godzinach 11-13 w Urzędzie Gminy w Malanowie.

Po raz kolejny informuję Państwa, że zostaliście Państwo zmanipulowani w sprawie organizacji i działalności PKS Malanów.

Na podstawie wybranych przez Wójta Prentczyńskiego informacji i Waszym braku jakiejkolwiek wiedzy na temat działalności PKS Malanów (poprzez poinformowanie Was tylko o niektórych aspektach organizacji i działalności PKS Malanów) podjęliście Państwo uchwałę o likwidacji PKS Malanów.

Jako mieszkaniec Gminy Malanów na podstawie 75 paragrafu Statutu Gminy Malanów domagam się jak najszybszego spotkania ze wszystkimi radnymi mojej gminy w sprawie bardzo ważnej dla mieszkańców Gminy Malanów.

Po spotkaniu spodziewam się zgodnie ze statutem Gminy Malanów działania dotyczącego inicjatywy uchwałodawczej jaką posiada każdy Radny Gminy Malanów i wymuszenie na Przewodniczącym Rady Gminy Malanów organizacji sesji nadzwyczajnej w terminie do końca lutego w celu uchylenia uchwały dotyczącej likwidacji PKS Malanów i umożliwienie PKS Malanów na dalsze pełne działanie i rozwój.” - apeluje Krzeszewski.

AW

Podobne artykuły

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

15 wrz.
Koniec darmowego parkowania w centrum miasta....

Koniec darmowego parkowania w centrum miasta. Na...

05-03-2019
Wybory 2018: Augustyniak wygrał z...

Wybory 2018: Augustyniak wygrał z Prentczyńskim. Oto...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama