Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czytanie książki obrazkowej

Czytanie książki obrazkowej
 

W dniu 3 marca odbyło się szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych Turku i powiatu tureckiego. Temat przewodni szkolenia to "Czytanie książki obrazkowej" omówiony przez Panią Domicyllę Sierszchułę, instruktora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Książka obrazkowa nie jest tym samym co książka bogato ilustrowana, zawiera niewiele tekstu, większość ilustracji i jest całościowym projektem, określającym temat w kolejnych osłonach, stopniując emocje na zasadach spektaklu. Jako forma sztuki zależy od współbrzmienia obrazów i słów pokazywanych symultanicznie w każdej rozkładówce i dramatyzmu przewracania stron. Rozwija kreatywność, możliwość indywidualnego odbioru przez najmłodszych czytelników.

reklama

Klasyczny przykład polskiej współczesnej książki obrazkowej to "Kłopot" autorstwa Iwony Chmielewskiej.

Spotkanie zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, dzięki gościnności władz samorządowych Gminy Przykona oraz dyrektor Ewy Banasiak odbyło się w Centrum Kultury Bibliotece Publicznej w Przykonie.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10 wrz.
Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama