piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Filia biblioteczna w Wyszynie do zamknięcia

Filia biblioteczna w Wyszynie do zamknięcia
 

IX sesja Rady Gminy Władysławów już za nami. We wtorek większość radnych opowiedziała się za projektem uchwały w sprawie likwidacji znajdującej się w Wyszynie filii bibliotecznej, wchodzącej w skład Biblioteki Publicznej Gminy Władysławów. Powodem podjęcia tego kroku jest szukanie oszczędności, choć zdaniem niektórych samorządowców trudno je znaleźć i wskazać.

Filia w Wyszynie mieści się w budynku nieopodal Szkoły Podstawowej i ma zostać zlikwidowana z dniem 1 września. Jak można było usłyszeć podczas sesji, dotychczasowi czytelnicy, będący uczniami tejże szkoły, nie zostaną pozbawieni dostępu do księgozbioru, ponieważ książki z likwidowanej placówki zostaną włączone do zasobów biblioteki szkolnej. Z kolei dorośli będą mogli korzystać z Biblioteki Publicznej Gminy Władysławów.

reklama

Suchej nitki na pomyśle likwidacji wspomnianej filii nie zostawiła Katarzyna Światowska.  Radna mówiła o tym, że filia funkcjonuje od 55 lat, czy też nawet dłużej, usytuowana jest w dobrej lokalizacji, chętnie odwiedzają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Jak zauważyła radna, mieszkańcy nie godzą z podjęciem przez władze gminy takich kroków. Katarzyna Światowska prosiła, by radni przemyśleli jeszcze raz sprawę i nie doprowadzili do sytuacji, w której mieszkańcy odniosą wrażenie, że nikt się ze zdaniem społeczności lokalnej nie liczy.

Głos w sprawie zabrał też Józef Szustakowski. Samorządowiec stwierdził, że zamykanie filii jest nieracjonalne, ponieważ nie przyniesie to szczególnych oszczędności. Szustakowski napiętnował to, że nie tak dawno radni - którzy teraz chcą liczyć grosz do grosza - potrafili podnieść swoje diety czy zwiększyć pensję wójta.

W trakcie głosowania 10 radnych poparło projekt uchwały w sprawie likwidacji znajdującej się w Wyszynie filii bibliotecznej, 4 było przeciw.  Podczas IX sesji radni zdecydowali także, że zlikwidowana będzie filia biblioteczna w Kunach.

reklama

AW
 

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29 wrz.
Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

06-11-2018
Wybory 2018: Rada Gminy Władysławów - wyniki...

Wybory 2018: Rada Gminy Władysławów - wyniki głosowania

23-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama