wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Młodzież wiedziała wszystko o samorządzie

Młodzież wiedziała wszystko o samorządzie
 

We wtorek w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbył się XXII Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany przez Towarzystwo Samorządowe.

- Z ponad 3 000 zgłoszonych uczniów, 480 wzięło udział w etapie powiatowym, który wyłonił po dwóch zwycięzców na finał wojewódzki (60 finalistów). Cieszy nas to, że finaliści konkursów później rządzą gminami, miasta, działają w samorządzie. W jury tegorocznego konkursu zasiedli byli finaliści, a dziś Jakub Gwit - wójt Gminy Powidz oraz Tomasz Ludwicki, burmistrz Dąbia – powiedział Ireneusz Niewiarowski, prezes TS.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Rzepka z Gimnazjum w Pępowie ( powiat gostyński) , drugie Krzysztof Martin z Gimnazjum w Wyrzysku ( powiat pilski) i trzecie Karolina Pakuła z Gimnazjum w Malanowie ( powiat turecki). Kolejne miejsca zajęli 4. Eryk Andrzejewski z Gimnazjum w Pępowie ( powiat gostyński). 5 Kinga Augustyniak z Gimnazjum w Malanowie ( powiat turecki). 6. Iza Zimniak z Gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim 7. Weronika Dobraś z Gimnazjum w Osiecznej ( powiat leszczyński) 8. Norbert Łętowski z Gimnazjum w Golinie ( powiat koniński).

reklama

Przypadające 25-lecie Samorządności przyczyniło się do uhonorowania finału poprzez Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Malanów: Gimnazjum nie ma, pół miliona...

Malanów: Gimnazjum nie ma, pół miliona przesunięto....

14-09-2017
Malanów: Reprezentacja Gimnazjum na podium...

Malanów: Reprezentacja Gimnazjum na podium...

24-03-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama