piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ukończyli kurs, mogą zarabiać jako spawacze i operatorzy wózków

Ukończyli kurs, mogą zarabiać jako spawacze i operatorzy wózków
 

Rynek pracy to nie miejsce, gdzie na każdego czeka wymarzona posada i super płaca, ale szczęściu można pomóc podwyższając swoje kwalifikacje. Wiedzą o tym doskonale młodzi mieszkańcy naszego powiatu, którzy wzięli udział w kolejnym etapie projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy", prowadzonego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Turku.

Podsumowania najnowszej odsłony projektu dokonano w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku w środę 15 lipca. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko kursanci, ale też właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców - Zenon Kurzawa wraz z małżonką, z-ca dyrektora PUP w Turku - Renata Kukulska-Kurzaj, czy też dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich – Sławomir Kosobudzki.

reklama

Zdobyliście uprawnienia. Uprawnienia, które mam nadzieję pomogą wam w działaniu na naszym lokalnym rynku pracy. Wiadomo, że te uprawnienia się przydają. Dzięki nim łatwiej zdobyć zatrudnienie. (…) Jesteście młodymi osobami, więc zachęcam was teraz do podjęcia zapewne pierwszej pracy – mówił koordynator Zespołu Projektowego MCK - Karol Mac dodając, że do Młodzieżowego Centrum Kariery niedawno zgłosiła się firma ze Starego Miasta pod Koninem, poszukująca pracowników właśnie z takimi kwalifikacjami, jak spawacz metodą MAG czy operator wózków jezdniowych. 

Wprawdzie przytoczone kursy zostały zakończone, ale za chwilę nadarzy się okazja, by pojawić się na kolejnych szkoleniach. Niebawem bezrobotna młodzież w wieku 18- 25 lat będzie mogła skorzystać ze szkoleń zawodowych, dzięki którym będzie można zdobyć kwalifikacje kosmetyczki, operatora wózka jezdniowego, spawacza metodą TIG, czy też operatora koparko-ładowarki. Rekrutacja trwać będzie w sierpniu.

Młodych ambitnych ludzi powinien zainteresować też projekt „Gwarancje dla młodzieży”. – Jest to projekt kilkuczęściowy. Składa się zarówno ze szkoleń zawodowych, poradnictwa i doradztwa zawodowego, zajęć z prawnikiem i psychologiem. Po ukończonym kursie zawodowym macie państwo możliwość skorzystania z trwającego 6 miesięcy stażu, który jest stażem płatnym. Takie kursy i takie szkolenia w ramach „Gwarancji dla młodzieży” również przeprowadzamy. Mamy obecnie grupę ponad 50 osób, które realizują te działania i w tym momencie są na stażach zawodowych. Wkrótce, pod koniec sierpnia, ogłosimy kolejny nabór na projekt w ramach „Gwarancje dla młodzieży” – mówił Karol Mac.

AW

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na...

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na spektaklu...

10-11-2021
Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

03-08-2021
Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

22-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama