sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Priorytety w zagospodarowaniu przestrzennym powiatu

Priorytety w zagospodarowaniu przestrzennym powiatu
 

Przedstawiciele wszystkich gmin wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym związanym z opracowywaną „Koncepcją zagospodarowania przestrzennego obszaru powiatu tureckiego”. Najważniejszy wydawał się głos burmistrza Romualda Antosika, który podkreślał rolę rozszerzania terenów inwestycyjnych na inne gminy, a co za tym idzie, mądrego planowania przestrzennego.

Dokument pod nazwą „Koncepcja zagospodarowania przestrzennego obszaru powiatu tureckiego” opracowywany jest w ramach projektu „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”, finansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Organizatorem i prowadzącym spotkanie był Piotr Czajkowski, reprezentujący firmę PHU MAXI Usługi Urbanistyczne z Grudziądza, będącą wykonawcą koncepcji.

reklama

Spotkanie odbyło się 22 października 2015 r. w sali konferencyjnej Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Przybyli na nie przedstawiciele wszystkich gmin i miast, zapoznali się z etapami prac nad koncepcją zagospodarowania przestrzennego. Piotr Czajkowski zaprezentował uwarunkowania wynikające z zapisów aktualnych dokumentów strategicznych o zasięgu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym. Zebrani poznali też szereg innych zależności, istotnych dla opracowania dokumentu, jak np. powiązania komunikacyjne i infrastrukturalne gmin powiatu, uwarunkowania hydrologiczne. Ponadto Piotr Czajkowski przestawił wnioski z inwentaryzacji powiatu tureckiego.

W trakcie dyskusji burmistrz Romuald Antosik zabrał głos w sprawie współpracy przy planowaniu i dostępności terenów inwestycyjnych. Aby nie dochodziło to takich sytuacji, że pojawia się w TSI inwestor, który chce zakupić większy obszar, wychodzący poza tereny miasta, tymczasem w sąsiedztwie strefy budowane są domy jednorodzinne. Stąd propozycja Burmistrza Turku, aby Związek Gmin Powiatu Tureckiego ustalił tereny gmin z przeznaczeniem na inwestycje, np. określając obszar wzdłuż drogi wojewódzkiej pod przemysł, z wykluczeniem budownictwa mieszkaniowego. Wówczas będzie można elastyczniej podchodzić do rozmów z inwestorami.

Na kolejnym spotkaniu, planowanym pod koniec listopada 2015 r., firma PHU MAXI Usługi Urbanistyczne z Grudziądza ma przedstawić trzy propozycje kierunków zagospodarowania przestrzennego powiatu.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz...

Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz miasta....

18-05-2018
Romuald Antosik: Mieszkania pomysłem na grunt...

Romuald Antosik: Mieszkania pomysłem na grunt przy...

12-05-2017
Priorytety w zagospodarowaniu przestrzennym...

Priorytety w zagospodarowaniu przestrzennym powiatu

23-10-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama