Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Najwyższa nagroda dla projektu Gminy Kawęczyn

Najwyższa nagroda dla projektu Gminy Kawęczyn
 

25 listopada tego roku o godz. 12.00, w Sali Konferencyjnej budynku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich". W wydarzeniu wzięła udział Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która wraz z Markiem Zielińskim - Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wręczyli nagrody laureatom. Uroczystość prowadziła Mariola Górniak  - dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Biorą w nim udział jednostki samorządu terytorialnego, podległe im instytucje oraz organizacje i podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego. Projekty zgłaszano w dwóch kategoriach:
Kategoria I - będąca promocją współpracy pomiędzy samorządami gmin lub powiatów oraz jednostkami im podległymi, bądź organizacjami lub podmiotami gospodarczymi działającymi i zarejestrowanymi na właściwym miejscowo terenie. W ramach tej kategorii można było składać projekty dotyczące:
a. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej.
b. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej.

reklama

Kategoria II - będąca promocją działania i inicjatyw społecznych samorządów lokalnych (gminnych i powiatowych).
W ramach tej kategorii można było składać projekty dotyczące:
a. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej.
b. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej.

Tegoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zgłoszono 54 inicjatywy z czego 50 spełniło kryteria i przeszło do kolejnego etapu. Projekty konkursowe tej edycji charakteryzował  bardzo wysoki poziom. Pula nagród wynosiła 150 tys zł. Nagrody ufundowane zostały z budżetu Województwa Wielkopolskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Projekt zgłoszony przez Gminę Kawęczyn zatytułowany 650 - Lecie Tokar i wydanie Monografii „Sześć i pół wieku Tokar, jako wzór działalności prokulturowej w Gminie Kawęczyn” został oceniony bardzo wysoko, jako jeden z najlepszych otrzymał najwyższą nagrodę w wysokości 10 000,00 zł. Wyróżnienie w imieniu Gminy Kawęczyn odebrał Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, oraz Zarząd Komitetu Obchodów Jubileuszu 650 -lecia Tokar w osobach Beata Goślińska  Radna Gminy Kawęczyn, Teresa Kęska oraz  Halina Ambroziak – Juszczak. Na zakończenie uroczystości wystąpił Zespół Ludowy z Gminy Czermin oraz Orkiestra Dęta z Gminy Stare Miasto. Dodać należy, iż Gmina Kawęczyn po raz siódmy otrzymała tą zaszczytną nagrodę.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z...

Wideo: Dzień Samorządu Terytorialnego z życzeniami...

z wczoraj
Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych...

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

18 maj.
Gmina Kawęczyn także nie otwiera przedszkoli

Gmina Kawęczyn także nie otwiera przedszkoli

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama