poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Najwyższa nagroda dla projektu Gminy Kawęczyn

Najwyższa nagroda dla projektu Gminy Kawęczyn
 

25 listopada tego roku o godz. 12.00, w Sali Konferencyjnej budynku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich". W wydarzeniu wzięła udział Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która wraz z Markiem Zielińskim - Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wręczyli nagrody laureatom. Uroczystość prowadziła Mariola Górniak  - dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Biorą w nim udział jednostki samorządu terytorialnego, podległe im instytucje oraz organizacje i podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego. Projekty zgłaszano w dwóch kategoriach:
Kategoria I - będąca promocją współpracy pomiędzy samorządami gmin lub powiatów oraz jednostkami im podległymi, bądź organizacjami lub podmiotami gospodarczymi działającymi i zarejestrowanymi na właściwym miejscowo terenie. W ramach tej kategorii można było składać projekty dotyczące:
a. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej.
b. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej.

reklama

Kategoria II - będąca promocją działania i inicjatyw społecznych samorządów lokalnych (gminnych i powiatowych).
W ramach tej kategorii można było składać projekty dotyczące:
a. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej.
b. Lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej.

Tegoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zgłoszono 54 inicjatywy z czego 50 spełniło kryteria i przeszło do kolejnego etapu. Projekty konkursowe tej edycji charakteryzował  bardzo wysoki poziom. Pula nagród wynosiła 150 tys zł. Nagrody ufundowane zostały z budżetu Województwa Wielkopolskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Projekt zgłoszony przez Gminę Kawęczyn zatytułowany 650 - Lecie Tokar i wydanie Monografii „Sześć i pół wieku Tokar, jako wzór działalności prokulturowej w Gminie Kawęczyn” został oceniony bardzo wysoko, jako jeden z najlepszych otrzymał najwyższą nagrodę w wysokości 10 000,00 zł. Wyróżnienie w imieniu Gminy Kawęczyn odebrał Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, oraz Zarząd Komitetu Obchodów Jubileuszu 650 -lecia Tokar w osobach Beata Goślińska  Radna Gminy Kawęczyn, Teresa Kęska oraz  Halina Ambroziak – Juszczak. Na zakończenie uroczystości wystąpił Zespół Ludowy z Gminy Czermin oraz Orkiestra Dęta z Gminy Stare Miasto. Dodać należy, iż Gmina Kawęczyn po raz siódmy otrzymała tą zaszczytną nagrodę.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

z wczoraj
Uczeń z Kowali Pańskich nagrodzony w konkursie PSP

Uczeń z Kowali Pańskich nagrodzony w konkursie PSP

8 wrz.
Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama