poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Związkowcy z ZE PAK protestowali w Warszawie

Związkowcy z ZE PAK protestowali w Warszawie - foto: Magik 78 00 rip / wikimedia.org
foto: Magik 78 00 rip / wikimedia.org 

Zgodnie z zapowiedziami ok 400 związkowców pracujących w ZE PAK pojechało dziś rano do Warszawy pod siedzibę Polsatu, gdzie swój gabinet posiada właściciel spółki, Zygmunt Solorz-Żak. Dziś załoga nie otrzymała konkretnych odpowiedzi na swoje pytania. Jutro ma dojść do spotkania, w którym mają pojawić się „konkrety pozytywne dla pracowników”.

Kiedy pod siedzibą Polsatu trwał protest, wewnątrz budynku doszło do spotkania związkowych delegatów z przedstawicielem właściciela ZE PAK. Po zakończonych rozmowach Krzysztof Majda, przewodniczący NSZZ Solidarność w ZE PAK, zrelacjonował protestującym, że jutro ma dojść do spotkania z zarządem spółki. Sam właściciel chce się spotkać ze związkowcami dopiero w styczniu.

reklama

- Oczekuję, że z jutrzejszego spotkania wyjdziemy z jakimiś konkretami. Osoba, z którą dziś rozmawialiśmy nie jest osobą decyzyjną. Jutro spotkamy się z zarządem i mamy ustalić jakieś konkrety. Jest przyrzeczenie, że te konkrety będą pozytywne dla pracowników – relacjonował związkowcom dzisiejsze ustalenia Majda. - Oczekujemy od zarządu ZE PAK, żeby podejmował takie działania, abyśmy mieli gdzie pracować, a przede wszystkim odpowiednie wypłaty – mówił Majda.

Pod siedzibę Polsatu przybył również poseł Ryszard Bartosik. - Wam bardziej zależy na tej firmie, niż właścicielowi. To widać, słychać i czuć - mówił poseł Bartosik. - Musimy pamiętać, kto doprowadził do tej sytuacji i musimy ich rozliczyć. Mamy ostatni raport NIK i okazuje się, że mieliście rację, kiedy mówiliście, że sprzedaż spółek prowadzona jest źle. Dziś potwierdza to NIK, może jutro inne organy państwa. - mówił poseł.

Podobne artykuły

"Śmierdziało nawet w Boże Ciało". Mieszkańcy...

4 czerw.
Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK...

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa...

30 kw.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama