czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Premier Szydło powołała Marka Kubiaka. Zadba o bezpieczeństwo kraju

Premier Szydło powołała Marka Kubiaka. Zadba o bezpieczeństwo kraju
 

W listopadzie Prawo i Sprawiedliwość odniosło duży wyborczy sukces. Wybory to rzecz jasna nie tylko wskazanie nowych posłów i senatorów, ale to także cały wachlarz personalnych zmian w rozmaitych instytucjach. Tak oto „Warszawa upomniała się” o fachowca z naszego powiatu. Marek Kubiak został szefem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i będzie kierował takimi działaniami, jak np. współpraca międzynarodowa - szczególnie z NATO i UE - w ramach zarządzania kryzysowego, czy też realizacja zadań z zakresu przeciwdziałania, zapobiegania i likwidacji skutków zdarzeń o charakterze terrorystycznym.  

W kuluarach od pewnego czasu usłyszeć można pogłoski, że Markowi Kubiakowi pisane jest niebawem dużo poważniejsze stanowisko, niż obecna funkcja radnego powiatowego. Pojawiały się sugestie, że być może właśnie Marek Kubiak będzie nowym Komendantem Głównym PSP. Czas pokazał, że w pogłoskach dotyczących objęcia bardzo ważnej funkcji było wiele prawdy. W czwartek 17 grudnia premier Beata Szydło powołała Marka Kubiaka na stanowisko dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zastąpił on na stanowisku dotychczasowego szefa RCB Krzysztofa Malesę.

reklama

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa istnieje od 2008 roku. Do podstawowych zadań RCB należy dokonywanie pełnej analizy zagrożeń, w oparciu o dane uzyskiwane ze wszystkich możliwych „ośrodków kryzysowych” funkcjonujących w ramach administracji publicznej oraz w oparciu o dane od partnerów międzynarodowych. Ponadto do zadań RCB należy opracowywanie optymalnych rozwiązań pojawiających się sytuacji kryzysowych, a także koordynowanie przepływu informacji o zagrożeniach. 

Marek Kubiak to absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W latach 2007-2008  Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, w latach 2006 –2007  Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP. Obecny radny powiatowy PiS (a właściwie wiceprzewodniczący Rady Powiatu) to zarazem działacz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

AW
Źródło: rcb.gov.pl

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS...

Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS za...

16 czerw.
Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i...

Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu....

23 lt.
Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

Prezydent RP w Turku. Andrzej Duda spotka się z...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama