sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Kłopoty PKS Turek? Zarobi Konin lub Uniejów

Kłopoty PKS Turek? Zarobi Konin lub Uniejów - foto: freeimages.com / Kerem Yucel
foto: freeimages.com / Kerem Yucel 

W naturze nic nie ginie, natura nie znosi próżni – wiemy o tym nie od dziś. Wiadomo też, że nie najlepsza jest kondycja PKS w Turku. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Brudzew dowiedzieliśmy się z kolei, że rękę na pulsie trzymają przewoźnicy z ościennych miast, którzy najwidoczniej chętnie przejmą linie w „spadku” po naszym PKS-ie.

Temat przewozów poruszony został podczas interpelacji. Wtedy to głos zabrał radny Maciaszek alarmując, że młodzież nie dotarła do szkół w Turku. –  Grozi nam niedowożenie dzieci do szkół. Dziś przez Chrząblice nie jechał w ogóle samochód. Rano dzieci nie dojechały do szkoły do Turku – wskazywał radny. Do sprawy odniosła się także wiceprzewodnicząca Ficner, która dociekała, czy gminę o takich kwestiach jak zawieszenie kursów autobusów alarmuje wcześniej np. ktoś ze Starostwa Powiatowego, ot chociażby dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Radni nie kryli, że sytuacja związana z przewozami ich martwi.

reklama

Wójt Krasowski oznajmił, ze niestety o tym, jaka jest kondycja PKS-u władze Brudzewa dowiadują się raczej z gazety, z internetu. – Tak się dowiadujemy, że w PKS-ie jest jakiś problem, że kierowcy biorą urlop na żądanie, że nie wyjeżdżają, że nie są obsługiwane kursy dalekobieżne, ale nie tylko. Dziś okazało się, że młodzież szkół ponadgimnazjalnych nie dojechała do szkół – mówił wójt dodając, że powiat będzie odpowiadać w całości za dowozy właściwie dopiero od 1 stycznia 2017 roku. 

Za chwilę okazać się może, że problem nie zostanie rozwiązany ani przez PKS Turek ani przez Starostwo Powiatowe, ale przez konkurencyjnych przewoźników. – My już mamy pismo z PKS Konin o uruchomienie trasy Turek-Galew-Brudzyń-Cichów-Koźmin-Janiszew w dni szkolne. Przygotowują się. PKS Konin przygotowuje się do przejęcia tych tras i uruchomienia swojej komunikacji. To jest biznes, to są bilety miesięczne – informował wójt Krasowski dodając, że do gminy jeszcze wcześniej trafiło pismo od przewoźnika z Uniejowa, który też prawdopodobnie będzie chciał obsługiwać lokalne trasy.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

11 lt.
Pijany kierowca prowadził autobus szkolny....

Pijany kierowca prowadził autobus szkolny....

29-11-2018
Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu,...

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by...

31-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama