czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu Biblioteki z GOK-iem

Władysławów: Ministerstwo mówi
foto: freeimages.com / EmZed 

We wtorek 26 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Władysławów. W jej trakcie poznaliśmy opinię Ministra Kultury, dotyczącą planów połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury. Z Warszawy nie napłynęła jednak pozytywna decyzja.

Władze wykonały pierwszy krok w kierunku wspomnianego połączenia jesienią zeszłego roku. 23 października 2015r. przyjęta została uchwała w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury w jedną. Później władze gminy miały uzyskać kilka wymaganych opinii, po czym należało wystąpić do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na połączenie.

reklama

Ministerstwo już odniosło się do sprawy. Pismo, które napłynęło do Władysławowa ze stolicy, odczytała przewodnicząca Rady Gminy - Krystyna Michalak. – Po zapoznaniu się z opiniami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Krajowej Rady Bibliotecznej uprzejmie informuję, że (…) nie wyrażam zgody na połączenie Gminnej Biblioteki Publicznej z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Władysławowie – cytowała Krystyna Michalak.

Dlaczego takie stanowisko Ministerstwa Kultury? – W ocenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączenie wyżej wymienionych instytucji może spowodować uszczerbek w wykonywaniu zadań.

AW

Władysławów: Ministerstwo mówi nie łączeniu Biblioteki z GOK-iem

Podobne artykuły

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

30 czerw.
Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar...

Kolejny minister pochodzący z Turku. Waldemar Buda...

9 kw.
Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama