wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Stanowiska ws Trybunału nie będzie. Rada Powiatu nie miesza się w wielką politykę

Stanowiska ws Trybunału nie będzie. Rada Powiatu nie miesza się w wielką politykę
 

Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się w poniedziałek 30 maja, Marian Mirosław Marczewski znów próbował zmobilizować pozostałych samorządowców do przyjęcia stanowiska w sprawie stosowania się władz powiatu tureckiego do wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Polityk SLD chciał, by radni pokazali, że u nas funkcjonować będzie stosowanie się także do tych wyroków Trybunału, które nie będą opublikowane w Dzienniku Ustaw. Większość Rady nie podzielała jednak entuzjazmu Marczewskiego, a szczególnie przeciwny był radny Papierowski, który stwierdził, że SLD nie ma pomysłu na działania w mieście i powiecie, więc musi sięgać po takie zajęcia jak oficjalne stanowiska.

Gwoli przypomnienia – podobną próbę Marian Marczewski podjął podczas poprzedniej sesji. Nie osiągnął zamierzonego skutku, więc do sprawy powrócono w dniu 30 maja. W porządku obrad znalazł się taki punkt, jak rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Tureckiego: „Stanowisko w sprawie stosowania się władz Powiatu Tureckiego do wyroków Trybunału Konstytucyjnego”. Pojawił się jednak pomysł, by radni nie tyle przyjmowali projekt uchwały, co samo stanowisko. Chodzi tutaj o pewne różnice w procedowaniu. By jednak w porządku obrad znalazł się punkt poświęcony na przegłosowanie owego stanowiska, radni musieli wcześniej także w drodze głosowania wyrazić na to zgodę. Tutaj pojawił się problem.

reklama

Sprawa stanowiska poróżniła radnych Marczewskiego z SLD i Papierkowskiego z PiS. Marian Marczewski przekonywał, że radni z TS i PSL powinni pokazać, że nie przeszli jeszcze do PiS i mają odrębne zdanie na ten temat, właśnie poprzez poparcie wspomnianego stanowiska. Marczewski mówił też, że może i dla Ryszarda Papierkowskiego najważniejsze sprawy to. np. niewykoszone pobocze przy jakiejś drodze, ale Rada Powiatu powinna zabierać też głoś w kwestiach, które dotykają całego kraju. Innego zdania był wspominany Ryszard Papierkowski. Rady PiS powiedział, że SLD obecnie jest w trudnej sytuacji, nie ma pomysłu na siebie i swoje działania, więc podrzuca takie tematy na rozmaitych sesjach, jak właśnie stanowisko proponowane przez Marczewskiego. Radny z SLD kontrował mówiąc, że SLD wie co robi, ale np. miasto Turek może mieć ciężko, skoro przewodniczącym Rady Miejskiej musi być katecheta z PiS-u Dariusz Jasak. Radny Papierkowski dodał z kolei, że np. w Koninie samorządowców SLD nie brakuje, ale jakoś tam podobnych stanowisk nikt nie ogłasza, a tymczasem Marczewski chce mobilizować do takich głosowań nawet członków PSL czy TS.

Oczywiście o wszystkim zdecydowało głosowanie. Większość radnych nie poprała wprowadzenia do porządku obrad punktu, w którym można by głosować nad stanowiskiem w sprawie stosowania się władz powiatu tureckiego do wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

AW

Stanowiska ws Trybunału nie będzie. Rada Powiatu nie miesza się w wielką politykę

Podobne artykuły

Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat...

Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat jest...

27-11-2021
Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję,...

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję, decyduję!

28-10-2020
Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

26-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama